Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Trylogia Millennium, 2. sezon Safe House i inne – grudzień z miniserialami 0

Ale kino+ zaprasza w grudniu swoich widzów na miesiąc z miniserialem. W programie: ekranizacja bestsellerowej trylogii Stiega Larssona Millennium i po raz pierwszy w polskiej telewizji 2. sezon mrocznego serialu Safe House, poruszająca produkcja Zaufaj mi oraz tajemniczy Capital. Premiery przez cały grudzień tylko w Ale kino+.

Kadr z filmu Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, fot. Ale kino+.

Cykl rozpocznie 2. sezon czteroodcinkowego brytyjskiego serialu kryminalnego. Tym razem Safe House ma nową obsadę, lokalizację i kolejną zagadkę do rozwiązania.

Stephen Moyer i Zoë Tapper w serialu Safe House, fot. Ale kino+.

W tym sezonie widzowie poznają byłego detektywa Toma Brooka (Stephen Moyer). Pewnego dnia mężczyzna usłyszał wiadomość o brutalnym porwaniu. Przekonany, że sprawa ma związek z jego pobytem w armii, postanawia opuścić swoją partnerkę oraz ich piękny, przybrzeżny dom i udać się prosto na miejsce zbrodni.

PREMIERA: sobota 2 i 9 grudnia, godz. 20:10

Zwiastun drugiego sezonu serialu Safe House:

Kolejną propozycją na grudniowe wieczory będzie ekranizacja bestsellerowej trylogii Stiega Larssona Millennium. Trzymająca w napięciu fabuła i fascynujące postacie, w których role wcielą się: Noomi Rapace (Sherlock Holmes: Gra cieni) oraz Michael Nyqvist (John Wick). Produkcja zdobyła nagrodę Emmy w kategorii Najlepszy film telewizyjny / miniserial.

W połowie lat 60. ubiegłego wieku w niejasnych okolicznościach znika bez śladu członkini bogatej i wpływowej rodziny przedsiębiorców. 40 lat później dziennikarz Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist) otrzymuje zlecenie wyjaśnienia tej tajemniczej sprawy. Zgłębiając historię rodziny Vangerów mężczyzna stopniowo odkrywa coraz bardziej szokujące fakty. Pomaga mu w tym ekstrawagancka hakerka Lisbeth Salander (Noomi Rapace). To, co odkryją, przekroczy ich najśmielsze oczekiwania.

PREMIERA: poniedziałek 4, 11 i 18 grudnia, godz. 22:05

Michael Nyqvist w filmie Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, fot. Ale kino+.

Na antenie Ale kino+ pojawi się również poruszająca historia kobiety, która postanawia rozpocząć nowe życie. W obsadzie Zaufaj mi zobaczymy m.in.: nominowaną do Satelity Jodie Whittaker (Broadchurch, nowa odtwórczyni postaci Doktora Who) oraz Emuna Elliotta (Brud).

Cath Hardacre (Jodie Whittaker) jest ciężko pracującą i wykwalifikowaną pielęgniarką. Jednak pewnego dnia zostaje zwolniona za donosicielstwo. Kobieta zostaje zmuszona podjąć drastyczne środki, aby zapewnić sobie i córce warunki do życia. Z desperacji wykorzystuje okazję, by wykraść tożsamość swojej najlepszej przyjaciółki i rozpocząć nowe życie w Edynburgu. Zagłębiając się coraz bardziej w nową osobowość, zdaje sobie sprawę, że może dostać wszystko, czego kiedykolwiek pragnęła. Niestety jej dawne życie zagraża jej nowej kruchej kreacji. Jak daleko się posunie, by ją chronić?

PREMIERA: sobota 16 i 23 grudnia, godz. 20:10

Poniżej zapowiedź serialu Zaufaj mi:

Miesiąc z miniserialami zamknie doceniona nagrodą Emmy w 2016 roku produkcja Capital, oparta na powieści Johna Lanchestera. Na ekranie m.in: nagrodzona Srebnym Lotosem Shabana Azmi (Cudowne życie po życiu) oraz nominowany do Złotego Globu Toby Jones (Szpieg).

Niespodziewanie na jednej z zamożnych ulic Londynu dzieje się coś bardzo dziwnego. Do każdej skrzynki na listy zostaje wepchnięta identyczna, tajemnicza wiadomość mówiąca „Chcemy tego, co wy macie”. Początkowo mieszkańcy Pepys Road ignorują notatki traktując je jako rodzaj kampanii marketingowej. Jednak, gdy wydarzenia zaczynają się nasilać, staje się jasne, że za tym niecodziennym zjawiskiem kryje się coś więcej.

PREMIERA: sobota 30 grudnia, godz. 18:00

Spot promujący cykl miniseriali:

Źrodło: Ale kino+

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…