Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Fantastyczna czwórka może nie trafić w ręce Disneya 1

Wydaje się, że porozumienie pomiędzy Waltem Disneyem, a 21st Century Fox jest na ostatniej prostej. Wszystko za sprawą korporacji Comcast, która zdecydowała się wycofać z walki o wykupienie Foxa.

Ludzie decyzyjni ogłosili wczoraj, że Comcast nie będzie starał się dłużej o studio filmowe i telewizyjne Foxa. Z oświadczenia wydanego przez firmę wynika, że tak naprawdę nie osiągnęli oni poziomu zaangażowania potrzebnego do złożenia ostatecznej oferty. Tak, więc to Walt Disney, który od początku wydawał się liderem w wyścigu o wykupienie Foxa, już niebawem będzie mógł ogłosić oficjalnie zakończenie transakcji. Analitycy wyliczyli, że koszt całej operacji wyniesie 70-74 miliardy dolarów. Do ogłoszenia przejęcia Foxa przez Disneya dojdzie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Oczywiście dzięki umowie, Walt Disney nabędzie prawa do wielu ikonicznych bohaterów znanych z komiksów Marvela. Możliwe jednak, że na liście zabraknie… Fantastycznej czwórki. Część praw należy do Constantin Films, które współpracowało z Foxem przy realizacji filmów z tytułową drużyną superbohaterów. Na ten moment nie wiadomo w jaki sposób podzielone są prawa, jednak jest szansa na to, że postacie takie, jak The Thing czy Human Torch nie dołączą do Marvel Cinematic Universe.

Na pewno byłoby to wielkie rozczarowanie dla fanów Avengers oraz Fantastycznej czwórki. Od wielu lat mówi się o ewentualnym pojawieniu się tych bohaterów w MCU. A dla Was brak Fantastycznej czwórki w Kinowym Uniwersum Marvela to wielka strata?

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Asmodeusz 2017-12-12

Pewnie by sie nadawalo ale w jakiejs dobrej wersji to co do tej pory powstalo bylo raczej srednie albo kiepskie

KubiQ 2017-12-12

Szczerze mówiąc… Troszkę? Fantastyczna Czwórka, całym swoim konceptem, brzmi jak coś, co nadawałoby się idealnie do MCU! To nie jest komiks który można zrobić w mrocznym post-nolanowskim stylu, to są historie, które muszą być lekko kiczowate, a Doktor Doom byłby świetnym złoczyńcą w MCU! Dodanie X-Men, o ile byłoby ciekawe, tylko by wszystko skomplikowało. Ale Fantastyczna Czwórka? Z ciągle rosnącą ekspansją kosmosu Marvela, pasowaliby idealnie…

Proszę czekać…