Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Oficjalnie: Walt Disney przejmuje Twenty-First Century Fox 4

Największa na świecie korporacja mediowa, The Walt Disney Company przeznaczył 52,4 mld dolarów na zakup akcji wytwórni 20th Century Fox oraz innych aktywów rozrywkowych i sportowych, które wchodziły w skład imperium Ruperta Murdocha. Dzisiaj po raz kolejny napisała się historia współczesnego Hollywood.

fot. Coolcaesar/wikipedia

Oprócz tego Walt Disney przejął też zadłużenie Foxa sięgające 13,7 mld dolarów. Wraz z pozytywnym zakończeniem negocjacji i ogłoszeniem przejęcia studia przez koncert, prezes Disneya Bob Iger po raz kolejny zdecydował się na odłożenie swojego przejścia na emeryturę. Pierwotnie miało to nastąpić w 2019 roku. Iger będzie jednak pracował do 2021 roku, aby osobiście nadzorować integrację obu firm.

Do disneyowskiego portfolio trafią między innymi X-Men, F4, Avatar, The Simpsons, FX Networks, National Geographic, telewizja satelitarna Sky i Star. Do tego dochodzą także udziały w serwisie streamingowym Hulu.

Wraz z potwierdzeniem przejęcia 21st Century Fox, fani Marvel Cinematic Universe już mogą zacierać ręce na to co przyniesie przyszłość. Czy członkowie Fantastycznej czwórki spotkają Avengers? Czy Wolverine będzie mógł wreszcie porozmawiać z Iron Manem? Robi się ciekawie!

A Wy jak oceniacie tę sytuacje? Czy dla przemysłu filmowego przejęcie Foxa przez Disneya to dobra informacja?

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Beznickowy 2017-12-14

Masakra, Disney wykupi wszystko w końcu. Miejmy nadzieję, że tworzony przez nich VOD będzie od razu dostępny w Polsce.

Redox Beznickowy 2017-12-14

@Beznickowy Prawda, trzeba będzie się przygotować już w najbliższej przyszłości, że co drugi blockbuster w kinah pochodzi od Disneya :D Też mam nadzieję, że VOD tej firmy nie popełni błędu Netflixa jeśli chodzi o tę kwestię.

Proszę czekać…