Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Petycja fanów w sprawie nominacji Patty Jenkins do Złotego Globu 1

Oburzenie z powodu braku nominacji dla kobiet w kategorii reżyserskiej trwa w najlepsze. Fani widowiska Wonder Woman oraz reżyserki Patty Jenkins wystosowali petycję, która porusza problem braku wyróżnienia dla twórczyni komiksowej ekranizacji.

Dzisiaj ogłoszono nominacje do Złotych Globów i my nie jesteśmy zadowoleni, że żadna reżyserka nie otrzymała wyróżnienia. W przemyśle, które jest tak zróżnicowany, jeśli chodzi o płeć, Złote Globy powinny uhonorować kobiety, które są na szczycie i odnoszą sukces. Przeszkody, z którymi muszą mierzyć się kobiety w tym przemyśle zdominowanym przez mężczyzn, nie powinny być ignorowane. Sukces filmu dowiódł, że Jenkins jest rzemieślniczką, która potrafi uzyskać uznanie widowni, doprowadzić ich do łez i zainspirować.

można przeczytać w oświadczeniu pomysłodawców

W tym roku było kilka filmów wyreżyserowanych przez kobiety, które są uważane za bardzo dobre. To nie tylko Wonder Woman, ale także Lady Bird (produkcja zebrała fenomenalne recenzje i to własnie brak Grety Gerwig jest chyba największym zaskoczeniem) oraz Mudbound. Na razie petycja zebrała ponad siedem tysięcy podpisów.

A Wy uważacie, że takie inicjatywy mają sens?

Źrodło: ScreenRant

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

KubiQ 2017-12-14

Jak akademie uznają że zasługuje na nominacje, to ją dostanie. Już nie raz i nie dwa kobiety reżyserki dostawały nominacje a nawet statuetki, za swoje obrazy. Pamięta ktoś jeszcze Katherin Bigelow? Wiecie, tą gościówę, która wyrwała Oscara sprzed nosa Avatara Jamesa Camerona?

Movieman KubiQ 2017-12-14

@KubiQ ale przecież to wszystko jest na pokaz, byle żeby wywołać szum :) tak samo było przed Oscarami, gdyby nie cała afera daję sobie palec uciąć, że Moonlight by nie wygrało :)

Bercik022 Movieman 2017-12-14

@Movieman dokładnie. Ja się cieszę że Logana tak nie męczą.

Bluejohn_26 KubiQ 2017-12-17

@KubiQ Kobiety zajmujące się reżyserią robią sobie miejsce pod parytet. Czarnym się udało więc czas na akcję #OscarsSoMale

Proszę czekać…