Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Jakub Gierszał poprowadzi trzeci odcinek SNL Polska 1

SNL Polska to lokalna wersja najsłynniejszego programu satyrycznego na świecie, czyli Saturday Night Live, który już od 43. lat powstaje w studiu NBC na Rockefeller Plaza w Nowym Jorku. Najnowszy, trzeci odcinek, poprowadzi znakomity aktor młodego pokolenia – Jakub Gierszał, a gościem muzycznym będzie Natalia Kukulska.

Jakub Gierszał, fot. Showmax.

Za nami dwa pierwsze odcinki Saturday Night Live Polska, które prowadzili Piotr Adamczyk (odcinek premierowy) oraz Michał Piróg. Wg wielu fanów – nie zawiedli, a Adamczyk, mimo ogromnej presji ciążącej na historycznej, pierwszej odsłonie show, zebrał same pozytywne recenzje za swój występ. Skecze, jak to skecze, były znakomite i te trochę mniej, ale generalnie trzeba przyznać, że obsada stała programu spisuje się wybornie.

Zobaczcie zresztą niekwestionowanego zwycięzcę premierowej odsłony, czyli skecz "Milion w Narodzie":

Tematy poruszane w SNL Polska są naprawdę świeże (skecz o losowaniu grup Mistrzostw Świata 2018 w piłce nożnej zaprezentowano już na drugi dzień po tym wydarzeniu) i dość równo twórcy starają się obdzielić żartem zarówno prawą jak i lewą stronę sceny politycznej. To, że można odnieść wrażenie, że trochę bardziej dostaje się ekipie rządzącej wynika pewnie tylko z faktu, że daje ona naprawdę niemało ku temu okazji. Jak jest, przecież każdy widzi.

W tego typu show nie da się zapewne utrzymać równego tempa i poziomu humoru, dlatego zdarzyć się mogą skecze trafiające w sposób przyswajalny do mniejszej liczby odbiorców, ale z drugiej strony, te żarty, które się naprawdę udały, będą żyć jeszcze długo swoim życiem w Internecie. Program z całą pewnością pozwoli też niejednemu prowadzącemu (czy to będzie aktor, polityk, muzyk czy sportowiec) pokazać się z innej, komediowej strony szerszej publiczności.

Dotyczy to zresztą także obsady stałej programu, mniej lub bardziej znanej szerszej publiczności. Niektórzy mają w swoim dorobku znaczące role filmowe, wielu jednak pokazywało się dotąd jedynie na deskach teatrów i mogą przez to być mniej rozpoznawalni, niż np. taki Sebastian Stankiewicz.

Michał Meyer (Robert Lewandowski), Szymon Mysłakowski (Wojciech Szczęsny) i Sebastian Stankiewicz (Grzegorz Lato) w skeczu o rodzinie Lewandowskich, fot. Showmax.

Dla mnie osobiście wielkim odkryciem po dwóch odcinkach jest niewątpliwie Michał Meyer, który w każdym skeczu, w którym wystąpił pokazał nieco inne emploi. Bo, że nie zawodzi Sebastian Stankiewicz (niesamowity talent komediowy) czy Michał Zieliński (pokazał już na co go stać w Szymon Majewski Show) to mnie nie zaskoczyło, wszak wiedziałem, że dadzą sobie radę. Meyer z kolei – wspomnicie moje słowa – jeszcze nie raz nas wszystkich zaskoczy.

W programie są także pewne stałe elementy, jak Weekend Update, który prowadzą ze śmiertelną powagą na twarzach i prześmiewczą iskrą w oku Laura Breszka i Kamil Pruban. To swoiste podsumowanie wydarzeń politycznych i społecznych z całego mijającego tygodnia – znane zresztą z wersji amerykańskiej – oprawione w ogromną szczyptę ciętego humoru. W drugim odcinku jednym z tematów podjętych przez WU było wykluczenie reprezentacji rosyjskich skoczków z Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang 2018. Zobaczcie zresztą sami ten fragment:

Kolejny, już trzeci odcinek show, poprowadzi znakomity polski aktor młodego pokolenia – Jakub Gierszał. Najlepszy Jakub Gierszał pojawił się już w ostatnim odcinku SNL, gdzie wystąpił w skeczu „Polski casting do Star Wars”. Na koncie ma znakomite role w filmach Pokot, Córki dancingu czy Nieulotne. W roli prowadzącego odcinek SNL Polska pokaże się jednak z zupełnie nowej, komediowej strony.

Gościem muzycznym już w najbliższą sobotę będzie Natalia Kukulska, artystka, której nie trzeba przedstawiać. Natalia zagra na żywo dwa utwory ze swojej ostatniej płyty „Halo tu Ziemia”.

No a poza tym oczywiście cała obsada stała programu, czyli: Laura Breszka, Mateusz Grydlik, Monika Babula, Karolina Piechota, Sebastian Stankiewicz, Helena Ganjalyan, Michał Zieliński, Magda Smalara, Michał Meyer, Szymon Mysłakowski i Kamil Pruban.

Transmisja w sobotę o 21.00 na kanale YouTube SNL Polska oraz na www.showmax.com – za darmo, nawet dla niezarejestrowanych użytkowników.

Poniżej prezentujemy zapowiedź trzeciego odcinka:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Grzegorz Malinowski 2017-12-15

No to czekamy. Jestem pewny, że Gierszał się świetnie sprawdzi. Młody, zdolny i bystry.

Redox 2017-12-16

Ja już mam dosyć tej serii, zaledwie po 2 odcinkach.

Proszę czekać…