Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Nie tylko X-Meni i Fantastyczna Czwórka trafiają w ręce Disneya 2

Jeśli myślicie, że wraz z przejęciem 21st Century Fox w ręce Walta Disneya trafiły tylko prawa do komiksowych ekranizacji takich, jak "X-Men", "Deadpool" czy "Fantastyczna Czwórka", to jesteście w grubym błędzie. Poniżej znajdziecie listę najgłośniejszych cyklów oraz tytułów, które zostały włączone do transakcji pomiędzy obiema firmami.

SERIA "OBCY"

Jedna z najbardziej kultowych serii w historii kina. Wielu uważa, że Ridley Scott zabił tę franczyzę tworząc takie filmy, jak Prometeusz oraz Obcy: Przymierze. Teraz legendarny twórca chciałby skupić się na androidach i powoli odchodzić od kosmicznych drapieżników znanych, jako ksenomorfy. Ale czy Walt Disney mu na to pozwoli?

PLANETA MAŁP

Wiele osób chwaliło 20st Century Fox za to, co zrobili z wydawać by się mogło zapomnianą marką. Ostatnia część przygód Cezara zachwyciła fanów, którzy docenili produkcję za dojrzałość i bycie czymś w rodzaju anty-blockbustera. Nie wiadomo czy Walt Disney będzie chciał podążyć tą drogą i kontynuować serię zapoczątkowaną przez Foxa. Miejmy nadzieję, że tak.

SERIA "SZKLANA PUŁAPKA"

Ostatnie próby wskrzeszenia serii nie były zbyt udane. Jakiś czas temu mówiło się na temat kolejnej części kultowego cyklu, w który miałby zostać ponownie zaangażowany Bruce Willis. Wraz z przejęciem Foxa przez Disneya te plany mogą zostać porzucone, a włodarze wytwórni mogą pokierować franczyzę w inny sposób. Może jakiś serial?

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Bądźmy szczery – kontynuacja Dnia niepodległości nie była dobrym filmem. Nie oznacza to jednak, że Disney powinien się poddawać. W tym cyklu tkwi spory potencjał, jednak nie może powtórzyć się sytuacja, że czekamy kilkanaście czy kilkadziesiąt lat na kolejną odsłonę. To już lepiej nie zaczynać tego w ogóle. Mamy jednak nadzieję, że w Domu Myszki Miki będą mieli, jakieś dobre pomysły.

AVATAR

Najbardziej kasowy film w historii kina trafia w ręce Walta Disneya. James Cameron tworzy już kolejne odsłony, a my mamy nadzieję, że ludzie z Walta Disneya nie będą za bardzo mieszali mu się w produkcje. Na pewno ludzie decyzyjni, którzy zasiadają w biurach The Walt Disney Company zaczynają już liczyć miliony dolarów, które spłyną na konto wytwórni.

24 GODZINY

Fox to nie tylko znane kinowe franczyzy, ale także znakomite seriale, które na stałe zapisały się w historii telewizji. Jedną z takich produkcji jest opowieść o Jacku Bauerze. Po tym, jak reboot serii – 24: Dziedzictwo okazał się porażką, włodarze Disneya może zdecydują się na przeniesienie przygód Bauera na duży ekran. Co o tym sądzicie?

SIMPSONOWIE

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że twórcy Simpsonów przygotowują kolejny film kinowy o Homerze i jego rodzinie. Sama franczyza może nie jest już tak popularna, jak kiedyś, ale Walt Disney doskonale wie, ze Simpsonowie mają sporo fanów i drzemie w nich potencjał. Nawet, jeśli nie dostaniemy nowych produkcji, to na pewno studio wykorzysta to do tworzenia różnego rodzaju parków oraz gadżetów.

GWIEZDNE WOJNY: CZĘŚĆ IV – NOWA NADZIEJA

Chciałoby się rzecz – rodzina wreszcie w komplecie. Dopiero teraz Walt Disney może pochwalić się prawami do wszystkich części kultowej sagi. Możliwe, że teraz włodarze Domu Myszki Miki zdecydują się zrobić prezent dla fanów i wydadzą na DVD oraz Blu-ray oryginalną trylogię bez zmian, jakie zostały wprowadzone przez George’a Lucasa. Jak myślicie, jest to możliwe?

A to nie koniec. Na liście spokojnie mogłyby się znaleźć jeszcze takie tytuły, jak "Kingsman", "Głowa rodziny", "Predator", "Buffy: Postrach wampirów", "Z archiwum X", "Epoka lodowcowa", "Gęsia skórka", "American Horror Story" i inne.

Źrodło: własne / comicbookmovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Grzegorz Skoczyński 2017-12-18

Trochę to potrwa zanim Disney będzie mógł je używać ;)

Proszę czekać…