[DRUGI PLAN] David Bradley 6

[DRUGI PLAN] to pięć minut dla tych, którzy gdzieś tam z tyłu robią wielką robotę. Cykl, w całości zostanie poświęcony przybliżeniu Wam sylwetek aktorów, często pomijanych w topowych wiadomościach. Nie znajdziecie tu przydługich wypowiedzi o jakości dzieł, na które się będę powoływał. Przy każdej, nowej odsłonie [Drugiego Planu] pojawi się ranking top 3. Nie będzie tworzony na podstawie oceny jakości całych produkcji, ale raczej indywidualnych osiągnięć aktorów.

David Bradley urodził się 17 kwietnia 1942 roku. Jest angielskim aktorem i komikiem. Często pojawia się na ekranie w roli tego złego albo obdarzonego nieoczywistymi zamiarami bohatera. Nie dziwię się, ponieważ uroda pana Davida idealnie pasuje do takich postaci. Do tego spore możliwości względem zmiany wizerunku i mamy świetną rekomendację. Więcej roli dla tego Pana, bo warto!

TOP 3:

Argus Filch

Harry Potter – Może być Wam znany z roli okropnego woźnego w Hogwarcie. Pamiętacie Argusa? To ten gość, który od samego początku czepiał się uczniów, nie znosił magii oraz dbał o swoją kotkę. W książkach jego postać została dokładniej opisana, ale na ekranie David Bradley dodał jej polotu i uczynił, tym samym jedną z moich ulubionych w całej serii. Kto, by nie pamiętał epickiej sceny biegu? Nawet sprinter nie powstydziłby się takiej gracji.

David Bradley tutaj jako Profesor Abraham Setrakian

Wirus – Postać Profesora, który prowadzi obecnie lombard może być ciekawa dla widza. Ciągle na coś naprowadza i jest po części takim głosem w sprawie, wyrocznią. Czy warto iść tropem jego opinii? Czy wydarzenia, o których mówi się potwierdzą? Wielowymiarowa rola. Każda scena jest jakby pełniejsza, kiedy Bradley pojawia się na ekranie. Profesor Abraham Setrakian to magnes, który jeszcze bardziej przyciąga do tego serialu.

I na samym końcu, dość przewrotnie moim zdaniem najlepsza rola, jaką widziałem w wykonaniu pana Davida

Broadchurch – postać Jacka Marshalla napędza akcję. Nie chcę zdradzić nikomu istoty wątku, ale naprowadzić wypada. David Bradley pozwala sobie na przemycenie teatralnego zaciągu. Jest to możliwe dzięki zwolnieniu w scenach z jego udziałem. Powiem więcej, cały serial jest kreowany przy użyciu tego motywu. Nie ma tam szaleńczego rozmachu, raczej skupiamy się na dokładności, detalach. Jack to idealny przykład starszego człowieka, po przejściach. Swoje przeżył, oczekuje jedynie spokoju. W wyniku śledztwa, które wstrząsnęło miastem, każdy jest podejrzany. Zamiast spokoju dostajemy mocny szkielet psychologiczny postaci.

Oczywiście David Bradley wystąpił w wielu produkcjach, między innymi głośnym serialu Gra o tron. Ja skupiłem się na najciekawszych rolach, które uważam za te godne polecenia, ze względu na różnorodność, ukazanie talentu aktorskiego i ciekawy wątek. Już za tydzień kolejna odsłona [DRUGIEGO PLANU]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…