Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Chodźcie na święto polskiego kina roku 2017 do ILUZJONU! 0

Wiecie, że od 10 stycznia trwa PRZEGLĄD FILMÓW KANDYDUJĄCYCH DO ORŁÓW W WARSZAWSKIM KINIE ILUZJON. 60 filmów i ponad 20 spotkań z twórcami. To się zdarza raz w roku, szkoda byłoby przegapić taką okazję obejrzenia filmów, które ciężko będzie znaleźć już na dużym ekranie.

10 stycznia o godz. 16:00 w warszawskim kinie Iluzjon, seansem filmu Droga Aszera w reż. Matana Yaira, rozpoczął się Przegląd Orłów, czyli filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2018, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej.

Pierwszym filmem, którego twórcy spotkali się z widzami Iluzjonu był Amok. Jego reżyserka, Kasia Adamik wraz z odtwórcą głównej roli – Mateuszem Kościukiewiczem i autorem zdjęć – Tomaszem Naumiukiem, przez blisko godzinę opowiadali o kulisach powstawania produkcji i odpowiadali na pytania zadawane przez widzów.

Przez najbliższe trzy tygodnie widzowie Iluzjonu będą mieli okazję nie tylko zobaczyć lub przypomnieć sobie wszystkie polskie filmy, które miały premierę kinową w 2017 roku, ale również wziąć udział w spotkaniach z ich twórcami, które odbywają się zawsze po seansach na godz. 20:00.

W programie Przeglądu w kinie Iluzjon znalazły się dwa filmy dokumentalne, które w ostatniej chwili dołączyły do grona filmów kandydujących do Orłów 2018: Pokolenia w reżyserii Janusza Zaorskiego oraz Z dala od orkiestry Rafaela Lewandowskiego.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…