Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Najlepszy wynik polskiego filmu od 17 lat! 3 miliony widzów! 1

Rekordowe 3 miliony widzów na Listach do M. 3. Tak się pisze historia kina! Takiego wyniku nie miał żaden polski film od 17 lat! Gwiazdorska obsada, wysokobudżetowa realizacja filmowa, humor, wzruszenia, przebojowa muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić. Listy do M. 3 opowiadają historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

Tomasz Karolak w filmie Listy do M. 3, fot. Marcin Makowski.

Listy do M. 3 w reżyserii Tomasza Koneckiego pobiły kolejny rekord i stały się ewenementem w dystrybucji kinowej polskich filmów na przestrzeni ostatnich 17 lat! Nowa komedia wyprodukowana przez TVN i dystrybuowana przez Kino Świat pokonała imponującą barierę 3 milionów widzów.

Ostatni film, jakiemu się to udało, to Quo Vadis Jerzego Kawalerowicza z 2001 roku. Listy do M. 3 są zatem pierwszą od 17 lat polską produkcją, która przyciągnęła przed wielkie ekrany aż tak znaczącą publikę. Tym samym trzecia część popularnej serii komedii romantyczno-świątecznych dołączyła do elitarnego grona przełomowych tytułów, których milionowy wynik zaczyna się od magicznej "trójki", czyli: Avatara Jamesa Camerona, Pasji Mela Gibsona oraz drugiej i trzeciej części popularnej animacji Shrek.

Łącznie wszystkie części "Listy do M." przyciągnęły do polskich kin ponad 8,5 milionów widzów.

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…