Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Cudowny chłopak w kinach. Poznajcie bohaterów 2

Julia Roberts, Owen Wilson i młody gwiazdor znakomitego Pokoju w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym. Cudowny chłopak, który dziś, 19 stycznia wszedł do kin to ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie. Każdy chce się wyróżniać. Nikt nie chce być inny.

Kadr z filmu Cudowny chłopak, fot. Dale Robinette.

Rzadko który film potrafi zmusić ludzi do działania, jednakże Cudowny chłopak ma właśnie taką moc. Za jego sprawą, nawet szkolny łobuz zada sobie pytanie: "czy koledzy z klasy lubią mnie za to co sobą reprezentuję, czy może tylko dlatego, że imponuje im moja pewność siebie? Czy fakt, że jestem taki przebojowy, nie odbywa się czyimś kosztem?".

Już od dziś widzowie będą mieli okazję poznać historię Auggiego Pullmana – chłopca, który urodził się z mocno zniekształconą twarzą. Jednak Auggie nie będzie jedynym narratorem tej szczerej, zabawnej i wzruszającej opowieści. Jest ona bowiem przedstawiona z perspektywy kilku różnych osób, które wchodzą z nim w kontakt, przechodząc mniej lub bardziej zauważalną przemianę. W dzisiejszym świecie tak bardzo skupiamy się na tym, co zewnętrzne, widoczne, łatwe do ocenienia, że coraz trudniej nam zauważać to, kim ludzie są naprawdę, w środku, co przeżywają, z jakimi emocjami się borykają.

Millie Davis i Jacob Tremblay w filmie Cudowny chłopak, fot. Dale Robinette.

Cudowny chłopak został ostatnio nominowany w kategorii "charakteryzacja" do nagród BAFTA.

Na potrzeby filmu Jacob Tremblay (Auggie) miał na głowie pełną silikonową głowę, szyję i twarz z indywidualnie naciętymi brwiami. Pod peruką miał czapeczkę z włókna węglowego, która zawiera mechanizm do ściągania dolnych powiek w dół, tak aby wyglądały na opadające. Dodatkowo Jacob miał powiększające tęczówki soczewki kontaktowe, sztuczną, customową szczękę i ręcznie robioną perukę.

Zanim wybierzecie się na kinowy seans zachęcamy do poznania bohaterów filmu:

Auggiego (Jacob Tremblay)

jego Mamy (Julia Roberts)

jego Taty (Owen Wilson)

jego siostry Vii (Izabela Vidovic)

Przyjaciół Auggiego:

oraz jego nauczycieli:

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5. klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem".

Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Cudowny chłopak od dziś, 19 stycznia 2018 roku na ekranach naszych kin. Poniżej prezentujemy pełen zwiastun, możecie także zajrzeć do recenzji Bernadetty Trusewicz.

Recenzja: To łatwo skonstruowana, ale i piękna historia pokazująca siłę wyobraźni i problem stygmatyzacji.

Źrodło: Monolith Films

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…