Ze stęchłego mułu horrorowej produkcji wyławiam raz po raz perełki. I uwielbiam Toma Waitsa - w każdych ilościach.

Policja zainteresowała się nielegalnymi seansami Śmierci Stalina 0

26 stycznia policjanci zapukali do drzwi moskiewskiego kina Pionier, gdzie odbywały się seanse Śmierci Stalina. Kilka dni wcześniej Ministerstwo Kultury cofnęło zezwolenie na pokazy komedii ze Stevem Buscemi w jednej z głównych ról.

fot. FDB

25 stycznia w Pionierze odbyły się dwa seanse francusko-angielskiej komedii Śmierć Stalina. Bilety rozeszły się na pniu. Widzowie najwidoczniej nie obawiali się, że film będzie dla nich "obraźliwy", jak uznała komisja powołana przez Ministerstwo Kultury, która zakazała pokazów. Według doniesień agencji "RIA Nowosti" list do ministra z prośbą o cofnięcie zezwolenia na seanse skierowała grupa znanych reżyserów, w tym Nikita Michałkow. Ministerstwo ochoczo przychyliło się do wniosku.

Gazeta "Kommersant" cytuje słowa obecnej na premierze 83-letniej kobiety, która na własne oczy widziała pogrzeb Stalina:

To prawda, że film ogląda się ciężko, ale nie trzeba było go zakazywać, dlatego, że tak właśnie było. I brawa dla tych, którzy go nakręcili, bo to błyskotliwa komedia, absurd, ale taki jak w życiu.

Źrodło: Kinokadr.ru

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…