Tom Cruise wraca do Wywiadu z wampirem 0

Kolejna powieść Anny Rice, mistrzyni horroru wampirycznego, zostanie przeniesiona na duży ekran.

Produkcja oparta na następnym tomie Kronik wampirów powstanie dla studia Toma Cruise'a i Pauli Wagner United Artists.

Przypomnijmy, że w 1994 roku Neil Jordan zaadaptował Wywiad z wampirem, w którym Cruise wcielił się w charyzmatycznego krwiopijcę Lestata. Osiem lat później odbyła się premiera Królowe potępionych, opartej na drugim i trzecim tomie Kronik. Tym razem Lestata sportretował Irlandczyk Stuart Townsend.

Teraz Cruise przygotowuje się do wyprodukowania horroru w oparciu o czwartą część losów wampirów – Opowieść o złodzieju ciał. Książka przedstawia perypetie Lestata polującego na Florydzie na seryjnego zabójcę znanego jako Dusiciel z Zaułków. Niespodziewanie na jego drodze staje Raglan James i składa mu kuszącą propozycję. Książę wampirów odda mu swe ciało, w zamian zaś otrzyma ciało śmiertelnika i szansę powrotu między zwykłych ludzi. Lestat zgadza się. Wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie znieść przemiany, jednak Raglan James, złodziej ciał, nie dotrzymuje umowy i znika z jego dotychczasową powłoką. Opuszczony przez przyjaciół Lestat musi sam szukać rozwiązania.

Tom Cruise jako Lestat de Lioncourt w filmie Wywiad z wampirem 1994Tom Cruise jako Lestat de Lioncourt w filmie Wywiad z wampirem 1994

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…