Komedią walczą z ubóstwem 0

Fundacja Solidarni dla Bezrobocia i Ubóstwa została współproducentem komedii Jan z drzewa, do której zdjęcia powstały w wakacje w Krakowie.

Głównym bohaterem opowieści jest mężczyzna, który przezywa kryzys wieku średniego. Jan jest lekarzem, który zmęczony codziennością i brakiem kontaktu z wiecznie zapracowaną żoną, postanawia uciec z domu i zamieszkać na drzewie. W komedii wystąpili m.in. Zbigniew Wodecki, Ewa Szykulska, Artur Dziurman i Mieczysław Hryniewicz.Zwiastun filmu można było zobaczyć na tegorocznym festiwalu Camerimage w Łodzi. Premiera planowana jest na marzec 2008 roku. Przygotowywana jest też nowa piosenka Zbigniewa Wodeckiego do filmu.

Krakowska Fundacja Solidarni dla Bezrobocia i Ubóstwa, dla której wzorem jest organizacja Towarzystwo GAB Franza Schaible z Bielefeld, sięga do niekonwencjonalnych form działalności wspomagającej wychodzenie z marginesu społecznego i biedy. Po recyklingu makulatury, bożonarodzeniowych jarmarkach, transportach używanych mebli i sprzętu rehabilitacyjnego, polsko-niemieckim projekcie Samotne Matki, Fundacja zainteresowała się filmem, a dokładnie komedią niezależnego reżysera Łukasza Kasprzykowskiego. Zyski ze sprzedaży biletów na Jana z drzewa mając trafić na pomoc w aktywizacji dotkniętych problemami bezrobocia.

megafon.pl

Na planie filmu Jan z drzewaNa planie filmu Jan z drzewa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…