Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

George Lucas pomógł w realizacji Hana Solo. Gwiezdne Wojny - Historie! 2

George Lucas niewątpliwie przyczynił się do gigantycznego sukcesu Gwiezdnych Wojen. Niestety, kolejne decyzje twórcze przysporzyły mu wielu wrogów. Ostatecznie Lucas wycofał się z franczyzy – w nadchodzącym spin-offie gwiezdnej sagi pomógł w realizacji wyłącznie jednej sceny.

W 2012 roku George Lucas sprzedał studio Lucasfilm koncernowi Walta Disneya, co pozwoliło rzeszom nowych twórców na ekspansję odległej galaktyki. Reżyser Mrocznego Widma przedstawił wytwórni autorski zarys nowej trylogii, jednak producenci odrzucili jego synopsis. Pozostało mu usunąć się w cień i z dystansu przyglądać się dalszym losom serii.

Zdaniem Lucasa, Przebudzenie Mocy zbyt mocno popadało w konwencję retro – reżyser i scenarzysta docenił jednak warstwę wizualną Łotra 1 oraz Ostatniego Jedi. Równocześnie twórca franczyzy z ochotą pomaga kolejnym filmowcom zmierzyć się z tematem Gwiezdnych Wojen.

George Lucas spotkał się z Ronem Howardem krótko po tym, jak objął on stanowisko reżysera Hana Solo po Philu Lordzie i Chrisie Millerze. Prócz udzielenia kilku cennych informacji, twórca zostawił na planie swój autorski wkład. Prezes studia Lucasfilm, Kathleen Kennedy, opowiedziała o zdarzeniu:

Przechodził akurat obok i wpadł się przywitać. Ostatecznie został tam na 5 godzin. Pojawiła się też malutka scenka na pokładzie Sokoła Millenium – nie mogę zdradzić Ci jaka – w trakcie realizacji której George udzielił nam kilku cennych rad. Wyszedł z tego całkiem zabawny fragment. Ron stał wtedy przy monitorach, w pewnym momencie podbiegł do nas na pokładzie Sokoła. Słuchajcie, George chce abyście odegrali pewną scenkę – powiedział. Myślę, że twórca franczyzy poczuł się świetnie. Znów mógł pobawić się znanymi mu postaciami. Czuł się komfortowo, pomimo bacznego oka Rona.

George Lucas nie jest jedynym autorem, obecnym we franczyzie od czasów Nowej nadziei, który pomógł w realizacji Hana Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. W tym tygodniu ujawniono, że Alden Ehrenreich spotkał się przed rozpoczęciem zdjęć z legendarnym pilotem Sokoła Millenium, Harrisonem Fordem. Aktor rozmawiał również z reżyserem przedsięwzięcia, Ronem Howardem.

Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie trafi na ekrany kin w maju bieżącego roku.

Źrodło: screenrant.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…