Jabłczyńska pingwinem, a Herbuś świnką 0

Trwają pracę na dubbingiem do nowej polskiej animacji Wyspa dinozaura.

Pod koniec lat 60tych niemiecki pisarz Max Kruse powołał do życia Dyzia – niesfornego dinozaura prosto z epoki lodowcowej. Od tamtej pory na świecie sprzedano miliony egzemplarzy jego książek. Teraz, dzięki ekranizacji powieści także widzowie w Polsce mogą nareszcie poznać tę przemiłą postać.

Plakat do filmu Wyspa dinozaura 2006Plakat do filmu Wyspa dinozaura 2006

Akcja filmu Wyspa dinozaura rozgrywa się na małej wulkanicznej wysepce leżącej na samym środku oceanu. To właśnie tu mieszka i pracuje uroczy, ale roztrzepany Profesor Horacjusz Tiberton. Został wygnany na wyspę przez zarozumiałego króla Pomponiusza, który wraz z wiernym sługą Gładziem zamieszkuje w mrocznym zamczysku.

Kiedy pewnego dnia Profesor postanawia założyć na wyspie szkołę, oprócz swojego zaadoptowanego syna – Bartka przyjmuje do niej całą grupę zwariowanych uczniów. Życie beztrosko upływa im na codziennych obowiązkach, dziecinnych zabawach i igraszkach oraz na nauce ludzkiej mowy. Aż do momentu, kiedy fale nieoczekiwanie wyrzucają na brzeg tajemniczą górę lodową. W jego sercu ukryte jest prastare jajo, które mieszkańcy wyspy natychmiast otaczają troskliwą opieką. Po długich dniach starań wykluwa się z niego zagadkowe, zielone stworzenie: Dyzio, dinozaur prosto z epoki lodowcowej. To wydarzenie kładzie kres spokojnemu życiu i to nie tylko na wyspie…

Okazuje się bowiem, że łatwowierny i próżny Profesor Tiberton, któremu od lat marzy się dokonanie przełomowego odkrycia, wysyła w butelce wiadomość, w której obwieszcza światu, odnalezienie DyzoZaurusa, przedstawiciela wymarłego gatunek. Butelka trafia w ręce usuniętego z tronu Pomponiusza oraz kierownika jego zoo Doktora Wredmana. Przebiegły król natychmiast rusza w drogę, za towarzysza podróży biorąc sobie wiernego sługę Gładzia.

W polskiej wersji językowej w roli pingwina Fraczka wystąpi Joanna Jabłczyńska. Edyta Herbuś użyczy głosu śwince Franii. Krzysztofa Banaszyka będzie można usłyszeć w roli Gładzia, a Grzegorz Pawlak wciela się w lwa morskiego Cienkiego. Za reżyserię dubbingu odpowiada Marek Robaczewski. Autorem polskiej wersji językowej jest Tomasz Robaczewski.

Premiera animacji Wyspa dinozaura 8 lutego 2008 r.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…