Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Martin Scorsese tworzy serial o starożytnym Rzymie! 1

Martin Scorsese z taki dorobkiem i osiągnięciami już nic nie musi… ale chce. Nie wybiera się na emeryturę, a zabiera się za stworzenie serialu o starożytnym Rzymie – "The Ceasars".

Reżyser zajmie się realizacją tego serialu wraz z Michaelem Hirstem, twórcą seriali Wikingowie oraz Dynastia Tudorów. Historia ma skupić się na władcach starożytnego Rzymu – od rozpoczęcia rządu przez Juliusza Cezara. Z oficjalnych informacji wiadomo, że nie jest to dopiero raczkujący pomysł, gdyż powstał już nawet scenariusz pierwszego odcinka.

Obydwaj panowie są zafascynowani przeszłością i tym okresem, a Michael Hirst tak wypowiada się o serialu:

W filmach jest on przede wszystkim przedstawiany jako władca w średnim wieku, borykającym się z zawiłą sytuacją polityczną. Był jednak bardzo interesującą i ambitną postacią w czasach młodości. Ta energia, witalność, ekscesy rozkwitającej kultury, kierowanej przez młodych ludzi. Jest coś zdumiewającego w początkach i rozwoju małego królestwa do międzynarodowej potęgi w tak krótkim okresie.

Jak widać pomysłu na przedstawienie z innej perspektywy historycznej postaci nie brakuje, a w takim duecie naprawdę nie możemy się doczekać efektu pracy!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Anonimowy 2018-02-13

A co w końcu się stało z tym Irishmanem?

Redox Anonimowy 2018-02-13

@Urbino Spokojnie, film jest już na etapie postprodukcji i ma premierę zaplanowaną na przyszły rok.

Proszę czekać…