Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Sony Pictures może zrezygnować z nowego filmu Tarantino 0

Pamiętacie, jak przy okazji wywiadu Umy Thurman, w którym poruszono kwestie związane z produkcją Kill Billa i złego zachowania Quentina Tarantino, zasugerowałem, że jego najnowszy film może nie powstać? Nieoficjalnie mówi się, że Sony Pictures zastanawia się nad zrezygnowaniem z finansowania kolejnego projektu reżysera.

fot. materiały prasowe / FDB

Powodem takiego stanu rzeczy ma być oczywiście zła prasa, jaka w ostatnim czasie ciągnie się za Tarantino. Najpierw artykuł, który oskarżał reżysera o zmuszanie Thurman do wzięcia udziału w niebezpiecznej scenie kaskaderskiej, która skończyła się wypadkiem oraz znęcanie się nad aktorką na planie filmu (miał ją dusić i opluwać), a następnie wyciągniecie wywiadu sprzed kilkunastu lat, w którym Tarantino bronił Romana Polańskiego.

Kontrowersje budzi również fakt, iż w nowym filmie twórcy Pulp Fiction… ma pojawić się postać Polańskiego. Jednym z wątków, które zostaną poruszone w dziewiątej produkcji filmowca będzie morderstwo Sharon Tate przez rodzinę Charlesa Mansona. Dodatkowo kwota potrzebna do wyprodukowania filmu – mówi się o 100 milionach dolarów – również jest kwestią, która daje do myślenia włodarzom Sony Pictures. Aby film się zwrócił, "1969 Project" musi na całym świecie zarobić około 375 mln dolarów.

Warto przypomnieć, że do tej pory tylko jeden film Tarantino przekroczył granicę 400 mln dolarów – był nim western Django. Drugim najbardziej dochodowym filmem reżysera są Bękarty wojny, które zagarnęły na całym świecie ponad 320 mln dolarów. Ostatnie dzieło reżysera, Nienawistna ósemka zarobiła globalnie 155 mln dolarów (w tym przypadku budżet wyniósł jednak 44 mln dolarów).

Oficjalnie film nadal jest w rękach Sony Pictures. Jakiś czas temu potwierdzono, że gwiazdą produkcji będzie Leonardo DiCaprio. W mediach padają kolejne nazwiska, które niebawem mogą dołączyć do obsady. Są to Al Pacino, Tom Cruise, Margot Robbie oraz Brad Pitt.

Co sądzicie o tej sprawie? Myślcie, że "1969 Project" jest zagrożone?

Źrodło: The Playlist

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Redox 2018-02-13

Jak nie Sony to inne studio z ochotą przymie nowy projekt Tarantino.

Asmodeusz 2018-02-14

może faktycznie filmy Tarantino nie zarabiają tak wiele jak ekranizacje komiksów ale jednak sie sprzedają a samo nazwisko przyciąga pomimo złej prasy jak ostatnio na niego spłyneła

befree 2018-02-13

Sony zrezygnuje z filmu Tarantino? Może, w sumie świstak siedzi i zawija w te sreberka :-)

Proszę czekać…