Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jake Gyllenhaal w nowym filmie scenarzysty Tajemnic Los Angeles 0

Jake Gyllenhaal, Ansel Elgort oraz Zendaya – niebawem to trio zobaczymy wspólnie na ekranie. Cała trójka dołączyła bowiem do obsady filmu "Finest Kind", którego scenariusz został napisany przez Briana Helgelanda.

Fot. materiały prasowe / FDB

Fabuła filmu rozgrywa się w bostońskim podziemiu i skupia się na dwójce przyrodnich braci. Gdy jeden z nich dowiaduje się, że jego ojcu pozostało kilka miesięcy życia, postanawia zawrzeć umowę z niewłaściwymi ludźmi. Wówczas wszystko obraca się do góry nogami.

Realizację projektu sfinansuje 30WEST. Światową dystrybucją zajmuje się STX Entertainment, które w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie będzie chciało przedstawić film europejskim kupcom.

Brian Helgeland to twórca znany przede wszystkim z produkcji kryminalnych. W 1998 roku został nagrodzony Oscarem za scenariusz filmu Tajemnice Los Angeles, a w 2004 otrzymał nominację za skrypt do Rzeki tajemnic. W jego filmografii możemy znaleźć również takie tytuły, jak Człowiek w ogniu czy Godzina zemsty (ten film również wyreżyserował).

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…