Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Scenarzysta Paul Schrader wyjaśnia dlaczego nie obejrzy kolejnej Ligi Sprawiedliwości 0

Paul Schrader to twórca, który rzadko udziela się w mediach, jednak jak już coś powie, to warto się z tym zaznajomić. Tym bardziej, że jest to facet, który dał nam takie filmy, jak Wściekły byk, Ostatnie kuszenie Chrystusa, Taksówkarz czy Ciemna strona miasta.

Fot. materiały prasowe / FDB

W wywiadzie, którego niedawno Schrader udzielił portalowi "The Irish Times", przywołał słowa nieżyjącej już krytyczki filmowej, Pauline Kael. Twierdziła, że "śmieci" staną się normą w Hollywood.

Kino było zupełnie inne, gdy Pauline pisała. Doskonale pamiętam jej słowa o śmieciach, które staną się czymś normalnym. Nidy nie wyobrażała sobie, że te śmieci będą przeważały wszystko inne.

stwierdził legendarny pisarz

Paul Schrader odniósł się również do kino superbohaterskiego.

Pójdę obejrzeć "Czarną Panterę", ponieważ jest to coś czego nigdy wcześniej nie widziałem. Z tego samego powodu obejrzałem "Wonder Woman". Nie potrzebuję natomiast oglądać kolejnej "Ligi Sprawiedliwości". Mniej interesuje mnie obejrzenie tego samego po raz drugi czy trzeci. Ale interesuje mnie, kiedy robi się coś nowego, jak film o czarnym superbohaterze lub superbohaterce.

Źrodło: The Playlist

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…