Złoty konkurs zakończony! 0

Prezentujemy listę zwycięzców w Złotym konkursie i jeszcze raz zapraszamy wszystkich do kin.

Świat złotego kompasuŚwiat złotego kompasu

Odpowiedź była banalnie prosta, więc tylko w ramach przypomnienia. Autorem trylogii jest Philip Pullman.

Nagrody otrzymują:

5 książek – Świat złotego kompasu - Trophy, Ponury, Orson007, Elandra, fizban.

Nagrodę główną:

Trylogia Mroczne materie - Niceone.

- tak wyglądał konkurs -

Dzisiaj premiera filmu Złoty Kompas. Mamy dla was super nagrody z okazji premiery na Mikołaja.

Jest taki świat, w którym czarownice sprawują władzę nad przestworzami Północy, niedźwiedzie polarne są najmężniejszymi wojownikami, a każdemu człowiekowi towarzyszy zwierzęcy duch, który jest mu tak bliski, jak jego własne serce.

Władzę nad tym światem sprawuje Magistratura, która pragnie objąć swoją kontrolą całą ludzkość, a największym zagrożeniem jest dla niej ostatni istniejący Złoty Kompas i dziewczynka, której przeznaczeniem jest wejść w jego posiadanie.

Dwunastoletnia Lyra Belacqua (Dakota Blue Richards) wiedzie niezwykłe życie pod opieką uczonych szacownego Kolegium Jordana. W dzikich gonitwach po ulicach Oksfordu w poszukiwaniu przygody, wraz z wiernym przyjacielem Rogerem (Ben Walker), pozostawionej samopas Lyrze na każdym kroku towarzyszy jej dajmon, Pantalaimon (głos: Freddie Highmore) – małe, wciąż zmieniające kształty zwierzątko, które służy dziewczynce za nieodłączny głos rozsądku.

Jednak w świecie Lyry zachodzą zmiany.

Film Złoty kompas jest oparty na powieści Zorza północna, pierwszej części znakomicie się sprzedającej, obsypanej nagrodami trylogii Philipa Pullmana Mroczne materie. Trylogia w której skład wchodzą powieści Zorza północna, Magiczny nóż oraz Bursztynowa luneta – odniosła sukces wśród krytyków i stała się wydarzeniem na rynku wydawniczym. Do tej pory sprzedano 14 milionów egzemplarzy na całym świecie. Trylogia zaczęła także zdobywać kolejne wyróżnienia, w tym prestiżową nagrodę Whitbread, którą nie uhonorowano dotychczas żadnej powieści dla dzieci.

Autorem scenariusza, a zarazem reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Chris Weitz (Był sobie chłopiec).

W czym tkwi tajemnica sukcesu gatunku fantasy? Być może najlepszym wyjaśnieniem będą słowa Tolkiena : Fantazjowanie jest naturalną czynnością człowieka. Rozumowi ani nie zagraża, ani nie obraża go bynajmniej, ani nie przytępia apetytu nań, pod żadnym pozorem nie zakłóca też percepcji racjonalizmu naukowego. Przeciwnie, im rozum bardziej przenikliwy otwarty, tym bogatsze fantazje zdolne wytwarzać.

Złoty Kompas to bardzo ekscytująca historia o tym, jak trudno być człowiekiem. Opowiada o dorastaniu i o tym, że to, co przydarza się nam w dzieciństwie jest najważniejszą częścią naszego życia.

Nagroda główna w konkursie – Trylogia Mroczne materie zawierająca 3 przedstawione poniżej pozycje. Dla uczestników naszej zabawy mamy także 5 książek – Świat złotego kompasu. Pytanie znajdziesz poniżej!

W pewnym dziwnym świecie, w którym w powietrzu wiruje tajemniczy Pył, żyje osierocona przez rodziców dziewczynka imieniem Lyra. Kiedy jej przyjaciel Roger zostaje porwany, Lyra wyrusza na poszukiwania, które zawiodą ją na daleką Północ. Na lodowcu mieszkają pancerne niedźwiedzie, po mroźnym niebie latają czarownice, a piękna kobieta przeprowadza straszliwe eksperymenty. Lyra musi przejść do innego świata widocznego za zorzą północną… Will Parry pragnie rozwiązać zagadkę zaginięcia swojego ojca. Przypadkiem znajduje przejście do świata równoległego – pięknego opuszczonego miasta Cittrgaze, gdzie spotyka Lyrę. Na pozór spokojne miasto zamieszkują osobliwe widma atakujące dorosłych, a w powietrzu unoszą się anioły. W tajemniczej wieży spoczywa przedmiot o niezwykłych właściwościach. Niejeden z mieszkańców różnych światów gotów byłby zabić, by go zdobyć…

Lyra i Will muszą stawić czoła swojemu największemu wyzwaniu i narazić się na wielkie niebezpieczeństwo. Z pomocą przychodzą im starzy przyjaciele: pancerny niedźwiedź Iorek Byrnison i naukowiec dr Mary Malone. Zyskują też nowych sprzymierzeńców w postaci niezwykłych stworów obdarzonych zdolnością widzenia Pyłu, który jawi się materia tworząca wszystko, co opisano w Biblii, łącznie z samym Bogiem. Trwa wojna w niebiosach, a jej wynik i losy całego świata spoczywają w rękach Lyry i Willa…

Świat złotego kompasu to bogato ilustrowana książka zawierająca ponad 200 ilustracji, między innymi zapierające dech w piersiach zdjęcia i projekty scenograficzne. To fantastyczny przewodnik dla każdego fana filmu zrealizowanego na podstawie bestsellerowej trylogii Philipa Pullmana Mroczne materie.

Pytanie konkursowe: Kto jest autorem trylogii Mroczne materie ?

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Złoty kompas,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 12.12.2007 do godz. 24.00.

5. Wyniki podamy 13.12.2007 po godzinie 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody zostanią rozlosowanych wśród prawidłowych odpowiedzi spełniających wszystkie punkty regulaminu.

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

Mroczne materie I: Złoty kompasMroczne materie I: Złoty kompas Mroczne materie II: Magiczny nóżMroczne materie II: Magiczny nóż Mroczne materie III: Bursztynowa lunetaMroczne materie III: Bursztynowa luneta

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

No kurczęta jakiego ja mam (nie)farta :(

Elandra

Bardzo się cieszę, dziękuję ! :)

ponury

hoho juz drugi świąteczny prezent z fdb :D dziękuje :>

Trophy

o wygrałam! dzięki!

bAArt

ja też nie wygrałem… no ale co z tego? :) następnym razem.
no i gratuluje zwycięzcom.

Proszę czekać…