Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Które filmy były najchętniej oglądane przez Polaków w weekend? 0

Wydawało się, że premiera nowego filmu Marvela sprawi, że dojdzie do ciekawego pojedynku. Tak się jednak nie stało. Czarna Pantera nie tylko poległa w starciu z Greyem, ale musiała również uznać wyższość jednego z polskich filmów.

Fot. materiały prasowe

Portal FDB posiada niezwykle przydatną funkcję pozwalającą sprawdzić nie tylko REPERTUAR KIN, ale również dokonać zakupu biletu. I właśnie z tych statystyk możemy dowiedzieć się, które tytuły dostępne w polskich kinach cieszyły się największą popularnością.

Nowe oblicze Greya ponownie nie miało sobie równych i ze sporą przewagą zwyciężyło w zestawieniu minionego weekendu. Produkcja będąca trzecią odsłoną popularnej serii osiągnęła wynik 23,2 procent wszystkich rezerwacji.

Zdecydowanie ciekawsza była walka o drugą pozycję. Do polskich kin zawitała Czarna Pantera – najnowsza superprodukcja należąca do Kinowego Uniwersum Marvela. Wydawało się, że heros pochodzący z Wakandy będzie poważnym konkurentem w starciu z Christianem Greyem. Tak się jednak nie stało. Co więcej, Pantera musi uznać wyższość polskiej komedii romantycznej, która od kilku tygodni jest puszczana w kinach – Podatek od miłości.. Rodzimej produkcji wystarczyło do utrzymania drugiej pozycji 12,4 procent wszystkich rezerwacji. Czarna Pantera skończyła wynik z 11,9 procentami.

Zaskoczeniem może być także jeszcze jedna pozycja w naszym zestawieniu. Tuż za podium uplasował się bowiem najnowszy film Stevena Spielberga – Czwarta władza (9,1 procenta).

Poniżej pierwsza piątka:

# Tytuł Procent sprzedanych biletów
1 Nowe oblicze Greya 40,1%
2 Podatek od miłości 12,4%
3 Czarna Pantera 11,9%
4 Czwarta władza 9,1%
5 Narzeczony na niby 5,9%

Już za kilka dni polskie kina ponownie powinny zostać oblegane, a na pierwszym miejscu znowu zagości rodzimy film. Dlaczego? Otóż premierę ma najnowsze dzieło Patryka Vegi – Kobiety mafii.

Źrodło: FDB

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…