Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Venom zbojkotowany - fani MCU nie pozostawili na nim suchej nitki! 0

Na początku miesiąca w sieci zadebiutował teaser Venoma. Reakcja widzów na zaprezentowany materiał wstrząsnęła twórcami – niektórzy miłośnicy Marvela postanowili nawet zbojkotować film!

Studio Sony rozwija własne uniwersum superbohaterów, skupione na postaciach z komiksów o Spider-Manie. Choć superbohater nie pojawi się w żadnym z nadchodzących widowisk (należy bowiem do MCU), niewykluczone, że w Venomie wystąpi Peter Parker! Niestety, może się również okazać, że widowisko będzie dorównywało swoim poziomem niechlubnym produkcjom od DC Films – tego fani Marvela boją się najbardziej.

Miłośnicy komiksów Marvela poczuli się rozczarowani zapowiedzią Venoma do tego stopnia, że w sieci pojawił się oficjalny bojkot widowiska! Jego treść brzmi następująco:

Nie mam nic przeciwko Tobie, jeśli sam z własnej woli zdecydujesz się wybrać na Venoma. To nie jest atak skierowany w Twoją stronę – to wystąpienie przeciwko studiu Sony.

Powody, dla których będę bojkotował ten film:

1. Studio Sony próbuje zgarnąć postacie z kinowego uniwersum Marvela, powiązane ze Spider-Manem. Jeśli Venom okaże się sukcesem, wytwórni będzie łatwiej odebrać MCU Człowieka-pająka. W alternatywnym rozwoju wydarzeń twórcy wykorzystają inną reinkarnację superbohatera, do której posiadają prawa. Mogą wydrzeć z uniwersum Marvela również J. Jonaha Jamesona oraz Gwen Stacey i / lub Mary Jane.
2. Producentami widowiska zostali: Avi Arad i Amy Pascal. Pierwszy zasłynął ze zrujnowania Spider-Mana 3 i Niesamowitego Spider-Mana 2 przez zbytnie wtrącanie się do procesu realizacji filmów. Dodatkowo posiada irracjonalną obsesję na punkcie Venoma. Z drugiej strony Amy Pascal to szalona idiotka, odpowiedzialna za Ghostbusters. Pogromcy duchów z 2016 roku oraz nadchodzący film o Barbie, cechujący się zaostrzoną poprawnością polityczną.
3. Od 2015 roku Tom Rothman zasiada na stanowisku prezesa działu ds. filmów studia Sony. Wcześniej – do 2012 roku – sprawował tę posadę w wytwórni Fox. Tak, to on odpowiada za każdą fatalną decyzję, związaną z franczyzą X-Men od czasów Ostatniego bastionu. To on zakneblował Deadpoola (dosłownie – zaszycie ust postaci było jego prywatnym żądaniem). To on nie zgadzał się na realizację autonomicznego filmu o Deadpoolu (tytuł nie mógł powstać, dopóki ten dupek nie odszedł ze sprawowanej posady). Aż w końcu, to on nie zgodził się, aby Sentinels pojawili się w X-Menach, ponieważ jego zdaniem żaden widz nie chciał oglądać olbrzymich robotów. Gdziekolwiek pojawia się Tom Rothman, tam widowisko popada w ruinę.
4. Ponownie – mówimy o Sony! W pewnym momencie planowali spin-off, poświęcony przygodom cioci May! Pragną, aby Venom zapoczątkował nowe superbohaterskie uniwersum Spider-Mana, które obędzie się BEZ Spider-Mana! Twór autonomiczny względem MCU. Stopniowo będą starali się odzyskać Spider-Mana. Wydając KAŻDY pieniądz na ten film, WSPIERASZ ich działania.

Powyższy bojkot prowadzi bardzo subiektywną linię argumentacji. Nie należy zapominać bowiem, że Avi Arad wyprodukował większość widowisk superbohaterskich Marvela – w takim samym stopniu odpowiada za Fantastyczną Czwórkę z 2015 roku i Hulka z 2003, co za Iron Mana i Spider-Mana: Homecoming.

Również Tom Rothman – choć zaszycie ust Deadpoolowi było niewybaczalnym błędem – posiada na swoim koncie udane tytuły, jak X-Men: Pierwsza klasa oraz Przeszłość, która nadejdzie. Z drugiej strony nazywanie Amy Pascal szaloną idiotką z powodu jej promowanego światopoglądu to konserwatywny żart.

Nie da się jednak wykluczyć, że Sony rozpaczliwie stara się stworzyć własne uniwersum superbohaterów – tak irracjonalne decyzje, jak film o cioci Spider-Mana tylko podkreślają tę teorię.

Źrodło: screengeek.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Asmodeusz 2018-02-24

całkiem rozsądny apel choć ciekawe czy okaże się skuteczny film o venomie niszczy wszytsko co widzieliśmy w komiksach i podejrzewam, że moze być dobry a venom dodany był dla zapewnienia rozgłosu i strumienia pieniędzy

befree Asmodeusz 2018-02-25

@Asmodeusz Proszę Cię. Apel jest tak skonstruowany, aby podawać tylko wybiórcze fakty i wszystko naginać pod jedną słuszną linię. Tylko dla ludzi, którzy nie mają za grosz orientacji i dadzą się nabrać

Proszę czekać…