Złoty kompas zaczyna zarabiać 0

Film Złoty kompas został nowym liderem amerykańskiego box office.

Scenariusz obrazu Złoty kompas oparty został na powieściach Phillipa Pullmana z serii Mroczne materie. Adaptacji dokonał Chris Weitz, który stanął także za kamerą projektu. Film ukazuje losy młodej dziewczynki podróżującej po równoległych światach, by uratować przyjaciela. W rolach głównych wystąpili Dakota Blue Richards, Daniel Craig i Nicole Kidman. Jedyny debiutant tego tygodnia zarobił przez pierwszy weekend w kinach ponad 26 milionów dolarów.

Kadr z filmu Złoty kompas 2007Kadr z filmu Złoty kompas 2007

Nie jest to wynik imponujący, bo dwie ostatnie premiery, które trafiły na szczyt boxofficu miały wynik lepszy. Zaczarowana w pierwszym tygodniu zarobiała $35.3M a Beowulf, który wchodził do kin 16 listopada $28.1M ( obecnie 5 miejsce z wynikiem $4.4M). Warto dodać, że pierwszy z tych filmów utrzymał prymat w boxoffice przez dwa tygodnie i został zdetronizowany dopiero w tym tygodniu ( 2 miejsce – $10.7M). Wydaje się, że wynik jaki osiągnęła pierwsza część Opowieści z Narnii będzie trudny do powtórzenia. Przypomnijmy, że Lew, czarownica i stara szafa zadebiutowała z wynikiem $65.6M.

Filmy produkowane na świąteczny czas w tym tygodniu na miejscach 3 i 4. This Christmas oraz Fred Claus zarobiły w tym tygodniu odpowiednio $5M i 4.66M, co jest doskonałym wynikiem patrząc na skromne budżetu w porównaniu do konkurencji.

W pierwszej 10 utrzymał się również Film o pszczołach z wynikiem $121M (budżet filmu to $150M). Film twórców Shreka o pszczole, która składa pozew do sąd przeciwko ludziom, którzy kradną pszczołom miód w polskich kinach z dubbingiem Macieja Stuhra, Joanny Trzepiecińskiej oraz Niny Terentiew.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…