Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Edward Norton bierze się za reżyserię thrillera 0

Aktor, którego nie trzeba nikomu przedstawiać – Edward Norton – stworzy thriller „Motherless Brooklyn" na podstawie własnego scenariusza. Amerykański aktor zagra główną rolę w swoim filmie. Towarzyszyć mu będzie Bruce Willis.

Akcja opowieści rozgrywa się w Nowym Jorku w 1954 roku. Główny bohater Lionela Essroga cierpi na syndrom Tourette’a. W momencie, gdy zostaje zamordowany jego przyjaciel Frank Minna Lionel przystępuje do śledztwa, które ma rozwikłać zagadkę zbrodni.

W „Motherless Brooklyn" Nortona wystąpią prócz Willisa: Willem Dafoe, Alec Baldwin, Cherry Jones, Gugu Mbatha-Raw czy Michael K. Williams. Producentami są Bill Migliore (Manchester By the Sea) z Class 5 Films oraz Gigi Pritzker i Rachel Shane z MWM Studios. Światowym dystrybutorem jest Warner Bros Entertainment. Scenariusz filmu został napisany na podstawie książki „Motherless Brooklyn” Jonathana Lethema nagrodzonej w 1999 roku amerykańską nagrodą literacką przyznawaną przez National Book Critics Circle.

Premiera filmu planowana jest na 2019. Czytaliście książkę? Czekacie na nowy film Edwarda Nortona?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Darco W. 2018-03-13

…może będzie interesujący ?

Bernadetta_Trusewicz i_darek1x 2018-03-13

@i_darek1x Myślę, że jeżeli kręci, jak gra (a miał już okazję pokazać, że idzie mu to zgrabnie, jak na aktorów stających po drugiej stronie, w "Zakazany Owoc") to możemy być spokojni. ;) Obsada jest obiecująca, Norton za sterami i świetna książka, tylko nie wiadomo na ile przeszczepi ją Norton do filmu. Przyznaję, jestem ogromnie rozochocona na ten film!

befree 2018-03-14

Bernadetta napisała już wszystko zawierając to w jednym jakże prawdziwym zdaniu "jeżeli kręci, jak gra to możemy być spokojni" Ja też jestem spokojny i do Pana Nortona też apeluje o spokój, bo chce najpierw przeczytać książkę;-)

Proszę czekać…