Lubię kino, koty i Bjork. Moje recenzje ukazywały się na filmwebie, grupa w której adminuję https://www.facebook.com/groups/796468253741955/?fref=ts , moje blogi filmowe zapraszam : https://www.facebook.com/kinoholik , http://zwariowaniecfilmowy.blog.pl/ WYWIAD -> https://fdb.pl/wiadomosci/29834-wywiad-daniel-chong-o-pracy-i-miedzy-nami-misiami ARTYKUŁY -> https://fdb.pl/wiadomosci/29332-wrazliwi-pokutuja-najbardziej https://fdb.pl/wiadomosci/29586-inni-od-innych. Festiwal https://fdb.pl/wiadomosci/31418-transatlantyk-edward-norton-spotkanie-z-widzami Jestem linkowana na mediakrytk i filmkrytyk https://filmkrytyk.pl/krytycy/7-emilka-szara http://mediakrytyk.pl/krytyk/727/emilia-szara

Sekretne życie Waltera Mitty - oczami fana kina drogi 0

To see the world, things dangerous to come to, to see behind walls, draw closer, to find each other, and to feel. That is the purpose of life.

Sekretne Życie Waltera Mitty

Każdy ma chyba taki film do którego lubi wracać i zawsze będzie to robić, bo za każdym razem znajduje w nim coś nowego nad czym może się zastanowić i to dzieło za każdym razem pozostawia w nim jakiś ślad.
Ja jestem absolutnie zakochana w Sekretnym Życiu Waltera Mitty.

Ben Stiller kojarzy się głównie ludziom z jakimiś głupkowatymi komediami, a tymczasem stworzył perełkę, która powinna być bardziej znana szerszej publiczności.
Stiller zgrabnie tu łączy kino drogi, kino Sundancowe i motywy wykorzystywane często w DC albo Marvelu. ( Sceny niczym od super bohaterow walczących między sobą nagrane w dość komiczny sposób )
Nie będę Wam zdradzać kim jest Walter, sami musicie go poznać. Niektórzy z Was odkryją jak bardzo jest Wam bliski.

Sekretne życie Waltera Mitty

Mamy tu zderzenie światów: szarej, zimnej, nieprzyjaznej rzeczywistości korporacji, ze światem marzeń i czystej przygody. Każdy z nas ma czasem w sobie pragnienie poznania czegoś nowego, odkrycia czegoś nowego, zobaczenia na własne oczy czegoś nowego, zmiany czegoś w życiu ku lepszemu. I wydaje się, że Walter wyciąga do Ciebie pomocną dłoń: uwierz, to może się udać, możesz tego dokonać.

Sekretne życie Waltera Mitty to ukłon w stronę niepoprawnych marzycieli, często bujających w obłokach, których życie wiele razy nie oszczędzało. Czasem trzeba im małego kopniaka aby otrząsnęli się, pociągnęli za klamkę i zobaczyli, że piękny świat stoi przed nimi otworem.
To ukłon w stronę pokornych, którzy gdzieś tam czekają na swoje szanse, na spełnienie, na nowe przygody.

Sekretne życie Waltera Mitty

To wreszcie docenienie tych, którzy są czasem duszą pewnych miejsc, a są niejednokrotnie pomijani, zapominani. ( Genialna ostatnia scena puentująca morał filmu )…
Przepiękne krajobrazy choćby Islandii zostały jakby jeszcze podkreślone świetnie dobranym soundtrackiem. Ci którzy kochają twórczość Dawida Bowie na pewno niejednokrotnie uśmiechną się do siebie w duchu.

Stiller nie tylko wyreżyserował ten film , zagrał też główna rolę ( a jego bohater jest autentyczny, nie sposób go nie polubić i trochę zdaje mi się że Ben oddał tej postaci trochę z siebie ), jak współtworzył scenariusz, ktory jest także atutem tego filmu, a wiele sentencji ( także ta wspomniana wyżej ) może wylądować w ulubionych cytatach.

Sekretne życie Waltera Mitty

No i Sean Penn, jak zawsze czaruje na ekranie " bo to co prawdziwie piękne nie musi od razu rzucać się w oczy".
Sekretne życie Waltera Mitty jest dla mnie obrazem spójnym takim, który chce się chłonąć oczami i uszami i innymi zmysłami też ( ciasto klementynkowe).
To film, który pozytywnie nastraja, daje widzu pozytywną energię mówiąc: hej stary, starość to stan umysłu, a ty możesz być młody wewnątrz i robić po prostu to co kochasz najbardziej.
Naprawdę chciałabym więcej widzieć filmów tak pięknie zrealizowanych i przedstawiających takie właśnie historie.
Warto obejrzeć, warto się przenieść w ten obraz oczami duszy i zrozumieć parę spraw.
Ja daję mu od serca 10/10

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…