Ze stęchłego mułu horrorowej produkcji wyławiam raz po raz perełki. I uwielbiam Toma Waitsa - w każdych ilościach.

Kto się boi Michaela Myersa? Nowe Halloween pełne smaczków dla fanów serii 0

Miłośnicy serii powinni szykować koszyczek na easter eggs.

fot. FDB

Choć nadchodząca nowa odsłona Halloween będzie bezpośrednim nawiązaniem do pierwszej części franczyzy, twórcy przygotowali kilka smaczków dla prawdziwych fanów. Jak zapowiedział scenarzysta obrazu Danny McBride, w filmie znajdą się nawiązania do wszystkich sequeli kultowego slashera.

Halloween stało się takim cyklem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki kilku istnieniu kilku równoległych wersji głównej historii. Zdecydowaliśmy się wrócić do punktu wyjścia i z niego zacząć opowieść. Zresztą człowiek czuje się fajniej, myśląc, że pracuje nad Halloween 2 a nie Halloween 11. To po prostu brzmi dużo lepiej. Ale dodaliśmy też nawiązania do poprzednich części, specjalnie dla fanów. Tym samym składamy hołd każdemu Halloween, jakie się ukazało.

powiedział McBride w czasie festiwalu SXSW.

W nowym Halloween powrócą twarze znane z pierwszej części. W roli maniakalnego mordercy w masce zobaczymy Nicka Castle’a. Jamie Lee Curtis po latach znów wcieli się w Laurie Strode. Jej córkę zagra Judy Greer (Californication, Jurassic World), a wnuczkę – Andi Matichak (Orange Is The New Black).

Reżyserią zajmie się David Gordon Green (Niezwyciężony, Joe, Boski chillout). Green jest też współscenarzystą filmu. Producentami będą Jason Blum i autor oryginału – John Carpenter, który, co ciekawe, planuje również skomponować muzykę.

Światowa premiera odbędzie się 19 października – dokładnie 40 lat po ukazaniu się pierwszej części.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…