Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Ava DuVernay nakręci ekranizację komiksu od DC 0

Ava DuVernay, która została zmuszona przełknąć gorycz finansowej porażki – Pułapka czasu niestety nie zarobi zbyt wielkich pieniędzy – nie musi się jednak martwić o brak zatrudnienia. Reżyserka Selmy nakręci ekranizację jednego z komiksów od DC.

Ava DuVernay stanie za kamerą widowiska na podstawie komiksu "The New Gods". Produkcja będzie należała do DC Extended Universe. Będzie to druga reżyserka zatrudniona przez Warner Bros. Pictures do zrealizowania komiksowej ekranizacji. Pierwsza decyzja okazała się wielkim sukcesem. Wonder Woman nakręcone przez Patty Jenkins nie tylko zostało świetnie ocenione przez fanów i krytyków, ale również odniosło ogromny kasowy sukces stając się jednym z najbardziej dochodowych tytułów ubiegłego roku.

Co ciekawe Ava DuVernay została swego czasu zapytana, która postać znana z komiksów o superbohaterach jest jej ulubioną. Wówczas reżyserka odparła, że jest nią Big Barda znana właśnie z "The New Gods".

"The New Gods" to komiks stworzony przez Jacka Kirby'ego. Pierwszy numer ukazał się w 1971 roku. Tytułowi bogowie są mieszkańcami dwóch bliźniaczych planet – New Genesis oraz Apokolips. Pierwsza z nich to sielankowe miejsce rządzone przez Highfathera. Z kolei ta druga jest dystopią wypełnioną maszynami i ogniem, gdzie rządy sprawuje potężny Darkseid. Mieszkańcy New Genesis oraz Apokolips nazywają siebie bogami, którzy żyją poza normalnym czasem i przestrzenią w królestwie znanym jako Czwarty Świat.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…