Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Donald Sutherland i Hilary Swank w nowym serialu będącym sagą rodu Gettych 1

Ród Gettych – jedna z najbogatszych i zarazem najbardziej nieszczęśliwych rodzin Ameryki. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial Trust pokazuje złożoność rodziny oraz niszczącą siłę pieniędzy. Serial wyprodukował laureat Oscara, Danny Boyle, który wyreżyserował również trzy odcinki produkcji. Produkcja pojawi się w serwisie HBO GO 26 marca, a na antenie HBO – 30 marca.

fot. materiały prasowe

Trust to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial o rodzinie Jeana Paula Getty’ego – uznanego swego czasu przez magazyn Forbes za najbogatszego człowieka na świecie. Historia zaczyna się w 1973 roku, kiedy zostaje porwany nastoletni John Paul Getty III (Harris Dickinson) – wnuk miliardera i dziedzic fortuny. Porywacze żądają za jego uwolnienie wielomilionowego okupu. Dziadek Paula, J.  Paul Getty Sr. (Donald Sutherland), potentat naftowy i miliarder, jest zajęty. Spędza czas w rezydencji Tudorów na angielskiej wsi otoczony haremem kochanek. Ojciec Paula, J. Paul Getty Jr. (Michael Esper) jest zagubiony, nie wie, jak odnaleźć się w sytuacji, nie chce nawet odbierać telefonów. Tylko matka Paula, Gail Getty (Hilary Swank) wydaje się być zaangażowana. Próbuje dotrzeć do porywaczy i negocjować z nimi. Niestety nie ma pieniędzy.

Trust przedstawia dramatyczną historię wnuka miliardera będącego w rękach porywaczy, którzy nie potrafią zrozumieć, dlaczego nikt nie chce odzyskać uprowadzonego. Rodzina Gettych ma pieniądze, władzę, ale nie jest wolna od problemów.

W rolach głównych w serialu Trust występują: laureat dwóch Złotych Globów Donald Sutherland – w roli J. Paula Getty’ego, zdobywczyni dwóch Nagród Akademii Hilary Swank – jako Gail Getty, Brendan Fraser – jako prywatny detektyw, Michael Esper - John Paul Getty Jr. oraz Harris Dickinson jako porwany Paul Getty III. Twórcą obrazu jest Simon Beaufoy. Za produkcję oraz reżyserię trzech pierwszych odcinków odpowiada Danny Boyle, wyróżniony Oscarem za film Slumdog. Milioner z ulicy. Producentem serialu są FX Productions, Cloud Eight Films, Decibel Films and Snicket Films Limited.

Premiera pierwszego odcinka serialu Trust w HBO GO już 26 marca, dzień po amerykańskiej premierze. Na antenie HBO produkcja będzie emitowana od 30 marca co piątek o godzinie 21.10, a powtórki w niedziele, około 18.00 w HBO3.

Źrodło: HBO / Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

befree 2018-03-17

No chyba będzie gratka dla fanów seriali na poziomie. Świetna historia do opowiedzenia. Nasunęły mi się skojarzenia z Zakazanym Imperium i oby poziom tego serialu był podobny, bo wtedy będzie po co zarywać nocki:-)

Bluejohn_26 befree 2018-03-17

@befree Czemu akurat z Zakazanym Imperium? Przecież zarówno tematyka obu seriali jak i realia wydarzeń w nich opowiedzianych są zgoła różne.

befree Bluejohn_26 2018-03-17

@Bluejohn_26 To prawda. Nie wiem czemu, ale stwierdziłem, że klimat tych dwóch seriali, jak i sposób snucia opowieści będą podobne. Choć zaznaczam: to czysto intuicyjne i nie poparte żadnymi faktami!

Sebioslaw 2018-03-17

Nie mogę się doczekać tego tytułu. Nastawiam się na coś dużego, na miarę Ozark, może przegoni i zbliży się choć trochę do Breaking Bad… obsada z najwyższej półki, twórca i reżyser również.

Proszę czekać…