Ze stęchłego mułu horrorowej produkcji wyławiam raz po raz perełki. I uwielbiam Toma Waitsa - w każdych ilościach.

Odrobina Cumberbatcha na weekend. Zobaczcie fragment miniserialu 0

Showtime podzielił się fragmentem nowej produkcji z Cumberbatchem w roli głównej

Cumberbatch w filmie Szpieg, fot. FDB

Stacja Showtime udostępniła właśnie fragment miniserialu Patrick Melrose z Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej. Na małych ekranach adaptację cyklu powieści Edwarda St. Aubyna będzie można zobaczyć już 12 maja.

Przed Cumberbatchem spore aktorskie wyzwanie. Patrick Melrose to pochodzący z zamożnej rodziny playboy, bon vivant, a przy tym mężczyzna nadzwyczaj błyskotliwy. Dzieciństwo miał jednak nie do pozazdroszczenia: ojciec o ciężkiej ręce i matka patrząca przez palce na dyskusyjne metody wychowawcze małżonka. Dorosły Patrick boryka się z alkoholizmem i uzależnieniem od narkotyków, ostatecznie jednak udaje mu się wyjść na prostą.

Można śmiało zakładać, że czeka nas prawdziwa telewizyjna saga. Każdy odcinek będzie poświęcony jednej z pięciu powieści cyklu. Akcja przeniesie widzów od Francji z lat 60., przez Nowy Jork z lat 80. po Wielką Brytanię z początku naszego wieku.

Scenariusz napisał David Nicholls (Z dala od zgiełku, Jeden dzień). Za reżyserię zaś odpowiadać będzie Edward Berger (Deutschland 83).

Źrodło: YouTube

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…