Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

James Wan i twórcy Stranger Things zrealizują horror dla Netflixa 1

Studio odpowiedzialne za powstanie Stranger Things oraz wytwórnia Jamesa Wana zrealizują wspólnie horror dla Netflixa. Przygotujcie się na klasyczny slasher, zakorzeniony w konwencji kina inicjacyjnego.

21 Laps oraz Atomic Monster połączą siły, by zaadaptować powieść "There’s Someone Inside Your House" autorstwa Stephanie Perkins. Fabuła skupi się na nastolatce, której rówieśnicy zostają zamordowani w niewyjaśnionych okolicznościach. Jak zapowiadają twórcy, produkcja będzie łączyła w sobie konwencję klasycznych slasherów z lat 80. i 90. (m.in. Halloween, Koszmar z ulicy Wiązów) z nurtem coming-of-age movies.

Współczesny wirtuoz kina grozy, James Wan, obejmie stanowisko producenta projektu. Filmowiec zasłyną w 2004 roku, realizując Piłę. Później na długie lata zadomowił się w nurcie historii o duchach (Martwa cisza, franczyza Obecności i dwie pierwsze części Naznaczonego). Slasher będzie kolejnym etapem jego kariery.

Niestety, Wan nie zasiądzie na stanowisku reżysera – obecnie sprawuje tę funkcję przy Aquamanie. Na jego barkach spoczęły dalsze losy kinowego uniwersum DC.

Scenariusz There’s Someone Inside Your House napisze Henry Gayden.

Nie wiadomo, kiedy projekt trafi na platformę streamingową.

Źrodło: deadline.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

befree 2018-03-17

Producenta czy producenta wykonawczego? Jeżeli chodzi o Hollywood to kolosalna różnica. No i ciekawe kto zasiądzie na krzesełku reżysera. Sama wiadomość fajna:-)

Proszę czekać…