Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Czarna Pantera bije rekord Przebudzenia mocy 0

Czarna Pantera to już nie tylko fenomen bijący kolejne rekordy finansowe. To również film, który swoją popularnością przebija inne widowiska na portalach społecznościowych.

Najnowsza superprodukcja należąca do Kinowego Uniwersum Marvela stała się numerem jeden, jeśli chodzi o najczęściej tweetowany tytuł w historii. Tytuł filmu został wspomniany ponad 35 mln razy. Tym samym pobity został wynik poprzedniego rekordzisty, czyli filmu Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy. Na trzecie miejsce spadł natomiast ostatni film należący do gwiezdnego uniwersum, czyli Ostatni Jedi.

Przypomnijmy, że w miniony weekend Czarna Pantera powtórzyła wynik Avatara. Pięć razy z rzędu zameldowała się na pierwszym miejscu amerykańskiego box office’u. Dodatkowo widowisko pewnie zmierza to stania się najbardziej dochodowym tytułem w historii Marvel Cinematic Universe w Ameryce Północnej. Jeśli chodzi o globalne wyniki Pantery, to wynoszą one już niemalże 1,2 mld dolarów.

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

befree 2018-03-21

Zaczynam się zastanawiać, czy to faktycznie tak dobra produkcja czy to tylko moda na emancypację czarnych w kinie i pogoń za tym co należy i na co należy do kina IŚĆ.

Druszlak befree 2018-03-21

@befree byłem dzisiaj w kinie, film mocno średni. Nie zasługuje w żadnym wypadku na rekordy które bije.

Proszę czekać…