Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Twórca Ant-Mana i Osy zaprzecza plotkom o komedii romantycznej 0

W zeszłym roku w sieci pojawiły się plotki wskazujące, że Ant-Man i Osa będzie komedią romantyczną. Dziś twórca widowiska, Peyton Reed, definitywnie zaprzecza tym pogłoskom.

Kinowemu uniwersum Marvela często zarzuca się wtórność, jeśli chodzi o schemat fabularny kolejnych widowisk superbohaterskich. Na szczęście każde widowisk broni się autonomiczną konwencją – cykl Kapitana Ameryki (zwłaszcza Zimowy Żołnierz i Wojna bohaterów) stanowiły znakomitą parafrazę kina szpiegowskiego, Ant-Man osadzony został w ramach heist movie, a Spider-Man: Homecoming nawiązywał do pogodnych filmów o nastolatkach. W zeszłym roku pojawiła się natomiast pogłoska, że Ant-Man i Osa będzie komedią romantyczną.

W ostatnim wywiadzie Peyton Reed wypowiedział się o widowisku:

Film nie jest komedią romantyczną. Taki wątek mógłby zostać powiązany wyłącznie ze sposobem myślenia Hope – kobieta zastanawia się, czy potrzebuje jeszcze Scotta Langa w swoim życiu? Zależało mi, aby jej postać nie była drugoplanową bohaterką. Zwłaszcza, że film zatytułowany został Ant-Man i Osa. Wykreowałem z niej protagonistkę produkcji – jest pełnoprawnym superbohaterem.

Ant-Man i Osa trafi na ekrany polskich kin 3 sierpnia 2018 roku.

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

befree 2018-03-22

Wojna Bohaterów faktycznie była parafrazą kina szpiegowskiego. Po całości i bardzo swobodnie, hahaha. Dobre, dobre:-)

Proszę czekać…