Nowy Jackass za darmo! 0

Najnowszy film z serii Jackass zadebiutuje wyłącznie w Internecie za darmo.

Najnowszy projekt Johnny'ego Knoxville'a i jego szalonych kolegów to połączenie materiałów niezamieszczonych w poprzedniej części serii oraz zupełnie nowych zdjęć. Obraz emitowany będzie w Internecie od 19 do 26 grudnia. Sklepy iTunes i Amazon.com będą później oferowały możliwość ściągnięcia filmu na własny komputer.

Kadr z filmu Jackass: Świry w akcji 2 2006Kadr z filmu Jackass: Świry w akcji 2 2006

Wstępnie obraz emitowany będzie za darmo, w towarzystwie reklam. Obraz wyprodukowały Paramount Digital Entertaiment i MTV New Media. Projekt Jackass 2.5 to pierwszy w historii film stworzony w dużej wytwórni, który pojawi się tylko w sieci. Pytanie tylko, czy znowu nie pojawi się napis Unfortunately this video is not currently available in your country or region. We apologize for the inconvenience, co w wolnym tłumaczeniu można przełożyć jeśli nie mieszkasz w USA, to jesteś nikim i spadaj stąd, bo to miejsce nie dla Ciebie. Tak jest od pewnego czasu na hulu.com i było w przypadku innych projektów udostępnianych w sieci.

Dla tych, którzy nie wiedzą a zapewne jest ich mniej, niż osób bardziej zaznajomionych z tematem, krótka historia fenomenu grupy Johnny'ego Knoxville'. Jackass to wygłupy grupki kaskaderów, która swoją sławę zawdzięcza stacji MTV oraz temu, że odważyli się zrobić, to co inni uważali za bezsensownie głupie i niebezpieczne. Program ma szokować odbiorcę a na ekranie oglądamy wyczyny kaskaderów wywodzących się ze środowiska skate i BMX. Okaleczanie się na różne sposoby, zjeżdżanie z niebezpiecznych stoków np. w wózku sklepowym, pływanie na różnych nietypowych przedmiotach, czy zabawy z agresywnymi zwierzętami – rekinami czy krokodylami, to wycinek z normalnego dnia ekipy Jackassa. W programie wystąpiły epizodycznie liczne gwiazdy, m.in. Tony’ego Hawka, Brada Pitta, Matta Hoffmana, Pakito.

Na dużym ekranie Jackass – świry w akcji zadebiutował 21 października 2002 roku. Galeria 6 ? Oczywiście ciężko mówić tutaj o fabule, bo wersja kinowa, to nic innego, jak zbiór kolejnych wygłupów. Film kosztował zaledwie 750 tys. dolarów a zarobił w USA $64.3M, co daje 85 przebicie. Już w weekend premierowy zyski sięgały 22 mln dolarów, co pokazywało, że nie jest to ostatnie słowo Jackassa. Jackass: Świry w akcji 2 miał swoją premierę rok temu. Zwiastuny 1 ? Galeria 27 ? . Znowu bił rekordy popularności i przynosił astronomiczne zyski ( $83.6M) . Kolejna część kinowa w roku 2008.

Kadr z filmu Jackass: Świry w akcji 2 2006Kadr z filmu Jackass: Świry w akcji 2 2006

Johnny Knoxville dzięki temu zyskał status megagwiazdy i na całym świecie są tysiące grup Jackassów, które próbują naśladować jego dokonania nagrywając je na video. Popularność zjawiska na pewno utrzymuje się, dzięki serwisom typu YouTube.com, które pozwalają na chwalenie się swoimi dokonaniami.

Jackassa można lubić, kochać, ale można też nienawidzić. Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale Jackass to własnie totalny brak gustu, dlatego momentami jest to takie zabawne. Chociaż niektóre rzeczy mogliby sobie darować i odpuścić, to czy jednak Johnny Knoxville byłby dzisiaj tym kim jest gdyby, to zrobił.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…