Zwiastun do chińskiej superprodukcji An Empress And The Warriors

Film w reżyserii legendarnego Tony'ego Ching Siu-Tunga.

Wraz z premierą w chinach superprodukcji Petera Chana The Warlords pojawił się zwiastun do przyszłorocznej produkcji An Empress And The Warriors. Film w reżyserii legendarnego choreografa walk, uznawanego za jednego z najlepszych na świecie, Tony'ego Ching Siu-Tunga, którego pracę mogliśmy między innymi podziwiać w Hero, Domu Latających Sztyletów, czy Cesarzowej. Warto zaznaczyć, że jest to produkcja z gatunku historycznego, a nie Wuxia, czyli nie będą latać podczas scen akcji.

Historia dzieje się w starożytnych Chinach, jeszcze przed ich zjednoczeniem, kiedy wiele królestw walczyło o władze. Yen Feier (Kelly Chen) dostaje tron, kiedy jej ojciec ginie w bitwie. Feier i jej lojalny Muyong Xuehu (Donnie Yen) jednoczą się, by bronić królestwa. Ale jej ambitny kuzyn Wu Ba (Guo Xiao-Dong) wysyła skrytobójców, aby ją ubili. Tajemniczy człowiek Duan Luan-Quan (Leon Lai)ratuje jej życie. Feier zakochuje się w Duan Luan-Quanie, który oferuje jej inne życie. Gdy los królestwa jest na szali, Feier musi wybrać pomiędzy swym obowiązkiem, a marzeniami…

Budżet filmu wyniósł 10 milionów dolarów, co jak na azjatyckie warunki wystarczy w zupełności do zrobienia spektakularnego widowiska. Sam reżyser stwierdził, że w odróżnieniu od innych produkcji tego typu, jego film będzie stawiał bardziej na akcję niż dramat. Za zdjęcia odpowiada Zhao Xiao Ding, człowiek, którego pracę widzieliśmy w Hero i Domu Latających Sztyletów. Zwiastun, chociaż dopiero pierwszy, prezentuje bardzo efektowne sceny.

Nic tylko liczyć, aby jakiś polski dystrybutor zainteresował się tym tytułem.