Ze stęchłego mułu horrorowej produkcji wyławiam raz po raz perełki. I uwielbiam Toma Waitsa - w każdych ilościach.

Królu złoty! Spielberg zekranizuje Kinga 3

Będą podróże do równoległej rzeczywistości, będzie mistyka, będzie klawo – Spielberg (najpewniej) zekranizuje Talizman Kinga

Tak, tak, my też straciliśmy rachubę – to kolejna zapowiedź ekranizacji powieści Stephena Kinga w tym roku. Ostatnio przypadła mi wdzięczna rola herolda nowych produkcji z Kingiem związanych (patrz tu i tu i tutaj też), toteż przystępuję do swych obowiązków i ogłaszam: w wywiadzie z Entertainment Weekly Steven Spielberg ogłosił, że planuje przenieść na ekrany powieść Talizman.

Zakładam, że w najbliższej przyszłości dojdzie do skutku nasz wspólny projekt. Studio Universal nabyło dla mnie wszystkie prawa do ekranizacji książki. To była sprzedaż bezpośrednia utworu… należy do mnie od 1982 roku, toteż mam nadzieję, że w przeciągu kilku najbliższych lat nakręcę na jego podstawie film. Najpewniej nie będę reżyserem projektu, po prostu przez ostatnie 35 lat chciałem go zobaczyć w kinach.

powiedział reżyser
.

Głównym bohaterem Talizmanu jest dwunastoletni Jack Sawyer, który znajduje sposób, by przenosić się do równoległej rzeczywistości, gdzie każda osoba żyjąca na Ziemi ma swojego sobowtóra. Zadaniem Jacka jest dotarcie do tajemniczego artefaktu – Talizmanu, który pomoże mu ocalić życie matki.

Spielberg podkreśla, że kiedyś zamierzał zekranizować Talizman wspólnie z kanałem TNT, stwierdził jednak, że ówczesna telewizja nie była gotowa na projekt o podobnym rozmachu. Dlatego też odłożył jego realizację na nieokreśloną przyszłość. Czy odkurzony projekt zyska nowe życie – o tym być może przekonamy się wkrótce.

Źrodło: Entertainment Weekly

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…