Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Znamy pierwsze opinie na temat nowego Halloween 1

Producent nowej kontynuacji Halloween odbył niedawno seans filmu i podzielił się swoją opinią w mediach. Szykuje się znakomity horror!

Kontynuacja Halloween jawi się jako wielkie przedsięwzięcie, zwłaszcza w kręgach fanów kina grozy. Do projektu powróci aktorka znana z pierwszych części cyklu oraz z Halloween – 20 lat później, Jamie Lee Curtis, a na stanowisku producenta wykonawczego zasiądzie sam John Carpenter. Jakby tego było mało, w Michaela Myersa wcieli się oryginalny odtwórca postaci, Nick Castle. Film odetnie się od kolejnych sequeli, remaków czy restartartów franczyzy, kontynuując wydarzenia zawarte w klasyku z 1978 roku.

Niedawno producent widowiska, Jason Blum, zaznajomił się z treścią Halloween, a swoją opinię wyraził w wywiadzie dla Digital Spy:

Dwie noce temu miałem okazję przyjrzeć się fragmentom filmu. Jestem dobrej myśli. David [Gordon Green] wykonał kawał dobrej roboty. Wszystko, czego spodziewałem się po tym widowisku, znajduje się w jego treści. Twórca poszanował DNA marki, dodatkowo włączając w to nowe elementy. Z niecierpliwością czekam na moment, kiedy ludzie wybiorą się do kin na seans Halloween.

Halloween z 1978 roku uchodzi dziś za prekursora nurtu kina grozy, znanego jako slasher (choć nie można zapominać o wpływie włoskiego giallo oraz Czarnych świąt na fabułę popularnego filmu Carpentera). Niestety, pomimo kultowego statusu, każda kolejna kontynuacja cyklu okazywała się coraz gorsza. Dziś, gdy do projektu powrócił John Carpenter oraz Jamie Lee Curtis, widzowie powinni być dobrej myśli. Tym bardziej, że produkcja powstaje w studiu Blumhouse Productions, wcześniej odpowiedzialnym m.in. za Uciekaj!, Naznaczonego, Paranormal Activity oraz Sinistera.

Halloween trafi na ekrany kin 19 października bieżącego roku.

Źrodło: bloody-disgusting.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Asmodeusz 2018-04-15

po przeczytaniu tego typu wiadomości są powody myśleć, że ten powrót może się udać ale droga do dobrego filmu zwłaszcza będącego taką legendą jest trudna i sukcesu nie zapewnią nawet nazwiska

Redox Asmodeusz 2018-04-15

@Asmodeusz Ja podobnie z nowym "Halloween" jak i "Terminatorem". Myślę jednak, że fakt, że są tworzone pod okiem "ojców" marki (Carpenter, Cameron) wyjdzie im na dobre.

Proszę czekać…