Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Papież Franciszek, Głowa Kościoła Katolickiego aktorem! 1

Oto wydarzenie bez precedensu! Papież Franciszek, Głowa Kościoła Katolickiego, pierwszy raz w filmie fabularnym Tam, gdzie mieszka Bóg – opowieść z ważnym przesłaniem nie tylko dla dzieci w kinach od 20 kwietnia.

Jezus szuka cię i czeka na ciebie. (…) Znajdź go. Odważ się to zrobić – oto przesłanie, które za pośrednictwem filmu przekazuje dzieciom Papież Franciszek. Uroczysta premiera Tam, gdzie mieszka Bóg odbyła się w Watykanie i – obok pokazu Milczenia Martina Scorsese – była jedyną tego rodzaju projekcją filmową w Stolicy Apostolskiej w 2017 roku. Premierowy pokaz w Stolicy Apostolskiej odbył się na prośbę samego Papieża, który wierzy, że kino może być znakomitym medium do rozprzestrzeniania katolickich wartości wśród wszystkich, a przede wszystkim – wśród dzieci i młodzieży. Ojciec Święty uczestniczył w pracach nad filmem od samego początku. Tam, gdzie mieszka Bóg to prosta, piękna lekcja nie tylko dla najmłodszych widzów, a przy okazji powtórka ze znajomości Pisma Świętego, która może być pomocna w przygotowaniach do Pierwszej Komunii Świętej.

Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. A przede wszystkim zrozumieją, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.

Jeszcze zanim rozpoczęła się produkcja filmu, Franciszek przeczytał scenariusz napisany przez Rodriguez po długich konsultacjach z biskupem Eduardo Garcią. Garcia, podobnie jak twórca, przez wiele lat pracował z kardynałem Bergoglio w Argentynie. Przygotowanie planu zdjęciowego, w tym rozmieszczenie kamer w Watykanie przy tamtejszych rygorystycznych względach bezpieczeństwa, zajęło cały dzień. Sam proces filmowania Franciszka przebiegł jednak szybko i sprawnie.

Producent opowiada o współpracy:

Franciszek przemówił własnymi słowami. Wyjaśniliśmy mu tylko historię, a dalej poszło jak z płatka. On nie jest aktorem. Jest sobą. Jest prawdziwy, co bardzo ważne.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Darco W. 2018-04-16

…jest aktorem komediowym od dawna ! ;)

Proszę czekać…