Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Jason Clarke może zostać gwiazdą ekranizacji powieści grozy Stephena Kinga 0

Stephen King i jego twórczość znowu cieszą się niezwykle dużą popularnością w Hollywood. Na ekrany kin zmierza kolejna powieść autorstwa Króla Horrorów.

fot. materiały prasowe

Paramount Pictures planuje zrealizować film na podstawie powieści grozy zatytułowanej "Cmętarz zwieżąt". Za kamerą mieliby stanąć twórcy horroru Gwiazdy w oczachDennis Widmyer i Kevin Kolsch. Jeśli chodzi o aktorską gwiazdę produkcji, to The Hollywood Reporter podało informację, że udział w filmie negocjuje Jason Clarke, aktor znany z ról w takich tytułach, jak Everest, Wróg numer jeden czy Terminator: Genisys.

Jason Clarke miałby zagrać w filmie główną rolę i wcielić się w postać doktora z Chicago o imieniu Louis Creed. Mężczyzna wraz ze swoją rodziną przeprowadza się do małego miasteczka w stanie Maine. W pobliskim lesie nieopodal ich nowego domu znajduje się tajemnicze miejsce posiadające niezwykłe moce, w którym miejscowe dzieciaki zakopują swoje zmarłe zwierzaki. Gdy w tragicznym wypadku ginie syn Luisa, zrozpaczony ojciec postanawia zrobić wszystko, aby przywrócić go do życia.

W 1989 roku Paramount Pictures zrealizowało film Smętarz dla zwierzaków na podstawie książki Kinga. Wówczas główną rolę zagrał Dale Midkiff. Teraz wytwórnia ma zamiar stworzyć nową wersję tej historii. Z pewnością włodarze studia liczą na to, że uda im się odnieść podobny sukces co Warner Bros. Pictures przy okazji horroru To.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…