Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Bracia Russo o nowym początku Kinowego Uniwersum Marvela 1

Joe i Anthony Russo, czyli twórcy najnowszego widowiska Marvela – Avengers: Wojna bez granic, wciąż promują swoje kolejne dzieło i udzielają wielu wywiadów. Tematem aktualnego jest przyszłość Kinowego Uniwersum Marvela oraz zmiany, jakie nas czekają.

Na początek bracia Russo zostali zapytani o czwartą część serii "Avengers" oraz moment, w którym poznamy tytuł filmu.

Będzie to niedługo po tym, gdy widzowie obejrzą ten film. Chcemy żeby ludzie go zobaczyli, obyli się z nim. Wtedy możemy im powiedzieć, jaką następną historię opowiemy.

powiedział Joe Russo

Ciekawa jest również kolejna wypowiedź młodszego z braci Russo. Dotyczy ona filmu Avengers: Wojna bez granic oraz Avengers 4. Wiele osób myślało, że czwarta część będzie bezpośrednią kontynuacją. Jak się teraz okazuje jest inaczej.

To zamknięta historia. Ma początek, rozwinięcie i zakończenie, tak samo jak kolejny film. W podobny sposób jak "Wojna bohaterów" ugruntowała "Wojnę bez granic", tak w ten sam sposób "Wojna bez granic" ugruntuje następną produkcję. To bez dwóch zdań opowiadanie w stylu serialu, więc istnieją jakieś współzależności narracyjne, ale naprawdę chcieliśmy zrobić dwa odrębne filmy. Nie byliśmy zainteresowani zrobieniem jednego bardzo długiego filmu i pocięcia go na pół.

stwierdził filmowiec

Dwa kolejne filmy o drużynie Avengers z pewnością wprowadzą wiele zmian w Kinowym Uniwersum Marvela. Przez ostatnie dziesięć lat istnienia wszystkie drogi prowadziły do pojedynku z Thanosem. Co czeka nas w momencie, gdy Iron Man i spółka będą mieli to za sobą? Anthony Russo stwierdził, że czekają nas "drastyczne zmiany", z kolei jego brat dodaje:

Uważam, że będzie to coś zupełnie innego. Myślę, że to tak, jakby Marvel pisał książkę przez ostatnie dziesięć lat, która niebawem dobiegnie końca. Teraz przyjdzie ktoś inny, ktoś kto napisze nową książkę. Kto wie o czym ona będzie, ale to jest koniec i teraz czeka nas nowy początek.

Świat Marvela jest tak ogromny, że z pewnością znajdzie się wiele doskonałych pomysłów na kontynuowanie tego uniwersum. Na kartach komiksów pojawiło się wielu znamienitych złoczyńców, którzy mogą stanąć w szranki z drużyną Avengers. Teraz musimy czekać na dwa kolejne filmy o walce superbohaterów z potężnym Thanosem.

Premiera Avengers: Wojna bez granic już 26 kwietnia.

Źrodło: ComicBookMovie

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…