Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Loftus Hall – prawdziwy nawiedzony dom w horrorze The Lodgers. Przeklęci 0

Gotycki horror The Lodgers. Przeklęci w całości realizowany był w Wexford, w południowej Irlandii, w posiadłości Loftus Hall, która uważana jest za najbardziej nawiedzone miejsce w tym kraju.

Legenda głosi, że dom do dziś zamieszkuje duch Anny Tottenham, która w 1775 roku postradała zmysły i zmarła po tym, jak przyjęła pod swój dach samego diabła. W 1871 roku stary Loftus Hall zburzono. Kolejni właściciele wybudowali nowy dom i bardzo szybko zaczęli widywać na schodach ducha kobiety. Posiadłość jeszcze wielokrotnie wystawiana była na sprzedaż. Plotka głosi, że jednym z właścicieli był Bono z U2, który z nieznanych powodów sprzedał go anonimowemu nabywcy.

Jak wspomina reżyser Brian O’Malley:

Kiedy przekroczyłem próg najbardziej nawiedzonego domu w Irlandii, który w 2016 roku obchodził swoje 666 urodziny, poczułem, że jest idealne miejsce dla naszego projektu. Nie tylko dlatego, że przechodząc przez jego drzwi czułem, jakbym się cofał w czasie. Nie z powodu niesamowitej klatki schodowej, w której toczy się duża część akcji. Nawet nie dzięki idealnej symetrii, która tak doskonale odzwierciedla dualizm życia bliźniąt. Ale dlatego, że woda zniszczyła oryginalną podłogę i mogliśmy zamontować naszą, co pozwalało nam nakręcić wszystko na miejscu. Naprawdę wierzę, że to przeznaczenie, i że nasz film miał powstać właśnie tutaj.

W 2017 roku dom stał się idealną lokalizacją dla horroru The Lodgers. Przeklęci.
Po tragicznej śmierci rodziców Rachel (Charlotte Vega) i jej brat bliźniak – Edward (Bill Milner) samotnie zamieszkują mroczną posiadłość Loftus Hall. Według lokalnej legendy jest to dom przeklęty, nawiedzony przez jego dawnych mieszkańców. Rodzeństwo musi przestrzegać określonych reguł, żeby uniknąć okrutnej kary i przeżyć. Pomimo ostrzeżeń Sean (Eugene Simon), zakochany w Rachel chłopak, chce odkryć prawdę o klątwie ciążącej na rodzinie. Kiedy przekracza próg posiadłości, uruchamia lawinę śmiertelnych zdarzeń.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…