Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wytwórnia Blumhouse zrealizuje film o superbohaterach 0

Jason Blum i jego wytwórnia Blumhouse Productions zajmą się realizacją ekranizacji komiksu "The American Way" autorstwa Johna Ridleya.

Kadr z filmu "Uciekaj" wyprodukowanego przez Blumhouse

John Ridley to laureat Oscara (najlepszy scenariusz adaptowany za film Zniewolony. 12 Years a Slave), a także twórca nagradzanego serialu American Crime. Aktualnie pracuje nad scenariuszem, który będzie bazował na komiksie "The American Way". Ridley stanie również za kamerą przygotowywanej produkcji. Twórca obiecał już, że historia nie będzie zbytnio odbiegała od komiksowego pierwowzoru, który został stworzony wraz z ilustratorem George’em Jeantym.

"The American Way" to seria opublikowana przez DC Comics w 2006. Akcja osadzona jest w latach sześćdziesiątych, a jej głównym bohaterem jest New American. Gdy ginie Old Glory, członek grupy "Civil Defense Corps", New American zajmuje jego miejsce. Z czasem wychodzi na jaw, że drużyna superbohaterów została stworzona przez rząd tylko i wyłącznie do celów propagandowych.

Przed rokiem premierę miała kontynuacja komiksu zatytułowana "The American Way: Those Above And Those Below", którego akcja rozgrywa się dziesięć lat później, gdy New American postanowił zawiesić kostium superbohatera na wieszaku. To właśnie ten komiks ma być podstawą scenariusza przygotowywanego przez Ridleya.

Tak, jak wspomniałem na wstępie, Blumhouse Productions zajmie się produkcją filmu. Do tej pory wytwórnia była znana przede wszystkim z niskobudżetowych horrorów, które później stawały się prawdziwymi hitami. Tutaj należy wymienić takie tytuły, jak Uciekaj!, Sinister, Noc oczyszczenia czy Paranormal Activity.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…