Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Basia – nowa polska animacja podbiła serca widzów! 0

Oparta na kultowych książkach dla dzieci seria zgromadziła w premierowy weekend ponad 9 tysięcy widzów, zdobywając bardzo dobre recenzje.

Basia to adaptacja pięciu książek z kultowej, sprzedanej w prawie milionie egzemplarzy, serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Każdy z filmowych epizodów pokazuje świat z perspektywy pełnej ciekawości pięciolatki, dla której wyprawa do zoo, biwak, dzień w przedszkolu, a nawet pobyt w domu z katarem są początkiem niezwykłej przygody. Z radością informujemy, że trwają prace nad nad pełnometrażowym filmem o przygodach Basi. Twórcy z Grupy Smacznego rozwijają scenariusz filmu na warsztatach Kino Dzieci.Pro.

Mieliśmy wielką przyjemność pojawić się na seansie pierwszych kilku odcinków serii. To niesamowicie kreatywnie opowiedziana historia, uruchamiająca postaci z książki, tak wierna nastrojowi kultowej bajki, ale nie odrysowująca jej od linijki bez fantazji reżyserskiej. Bajka przypomina też o rzeczy szalenie ważnej, stającej się powoli archaizmem – kino jest po to, by rozbudzać wyobraźnię, szturchać, a nie ją rozleniwiać nowoczesnymi technologiami i myśleć, kombinować, angażować się zamiast widza.

Basia wciąż można oglądać na Porankach Multikina w 28 kinach sieci 21-22 kwietnia w sobotę i niedzielę o godz. 10:30, a w długi weekend majowy (od 28 kwietnia do 6 maja) – codziennie, o godz. 10:30. Repertuarowe seanse w tygodniu i w weekendy w wybranych kinach studyjnych.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…