Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Amy Schumer zagra w biografii byłej mistrzyni boksu 0

Amy Schumer, aktorka znana przede wszystkim z filmów komediowych oraz stand upów, zmienia gatunkowe klimaty. Wystąpi w filmie biograficznym, który opowie historię byłej mistrzyni w boksie zawodowym.

Schumer wcieli się w postać Christy Martin, która w latach dziewięćdziesiątych znacząco przyczyniła się do promocji kobiecego boksu. Sportsmenka znalazła się również na okładce magazynu Sports Illustrated. Produkcja zapowiadana jest jako realistyczny dramat, który będzie czymś całkiem świeżym, jeśli chodzi o karierę i dotychczasową filmografię Amy Schumer.

Christy Martin to jedna z najbardziej znanych i wpływowych bokserek w historii Stanów Zjednoczonych. Swoje treningi rozpoczęła z Jimem Martinen, który na początku lat dziewięćdziesiątych został jej mężem. Karierę rozpoczęła w wieku 21 lat. Swój tytuł mistrzowski zdobyła dopiero w 2009 roku. W karierze zawodowej stoczyła 59 walk z czego 49 zakończyło się jej zwycięstwem. W 2016 roku została pierwszą bokserką w historii, która trafiła do Nevada Boxing Hall of Fame.

W 2010 roku doszło do bardzo niebezpiecznego incydentu. Legendarna pięściarka została zaatakowana przez swojego męża, który ją postrzelił i zadał kilka ciosów nożem. Christy Martin cudem przeżyła, a mężczyzna trafił za kratki.

Za kamerą filmu biograficznego stanie Katherine Fugate.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…