Boxoffice: Will Smith i mutanty na szczycie 0

Film Jestem legendą z Willem Smithem w roli głównej został nowym liderem amerykańskiego box office.

Futurystyczny thriller Jestem legendą rozgrywa się w scenerii zniszczonego Nowego Jorku. W wyniku tajemniczego wirusa ludzie na całym świecie zamienili się w krwiożercze mutanty. Jedynym ocalałym jest Robert Neville, genialny naukowiec, który zrobi wszystko, aby uchronić się od zarazy i znaleźć antidotum na stworzony ludzką ręką wirus. Obok Willa Smitha występują Salli Richardson i Alice Braga. Debiutujący w zestawieniu film zarobił w pierwszy weekend ponad 76 milionów dolarów.

Na drugiej pozycji uplasowała się kolejna nowość, obraz Alvin i wiewiórki. Projekt który jest połączeniem animacji w technologii CGI z filmem aktorskim bazuje na serialu opowiadającym o perypetiach muzykujących wiewiórek – Alvina, Simona i Theodora. Głosami wiewiórek przemówią Justin Long, Matthew Gray Gubler oraz Jesse McCartney. Zobaczyć na ekranie będzie można m.in. Jasona Lee. Pierwszy weekend przyniósł produkcji zysk w wysokości 45 milionów dolarów.

Trzecim, a zarazem ostatnim debiutantem notowania jest film The Perfect Holiday. Jego bohaterką jest Nancy, matka trojga dzieci, która całym sercem poświęcają swoim pociechom a własne szczęście odkłada na bok. Z okazji świąt Bożego Narodzenia jej najmłodsza córka Emily postanawia znaleźć partnera dla swojej samotnej mamy. Obraz zarobił przez pierwszy weekend prawie 3 miliony dolarów, zajmując szóste miejsce zestawienia. Główne role grają Morris Chestnut i Gabrielle Union.

Kadr z filmu Jestem legendą 2007Kadr z filmu Jestem legendą 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…