Redaktor na FDB.pl oraz innych portalach filmowych. Pisze, czyta, ogląda i śpi. Przyłapany, gdy w urzędzie w rubryczce "imię ojca" próbował wpisać Petera Greenawaya.

Wiedźmin: znamy wstępną datę premiery oraz liczbę epizodów 0

Niedawno w Rzymie odbył się cykl spotkań z przedstawicielami Netflixa. Ujawniono nieznane projekty oraz szczegóły zaplanowanych przedsięwzięć. Twórcy zdradzili nawet kilka informacji na temat serialu Wiedźmin.

Pierwszy sezon serialu Wiedźmin będzie liczył 8. epizodów. Taką informację przekazała mediom Kelly Luegenbiehl, wiceszefowa Netflixa ds. międzynarodowych treści. Znając dotychczasowy kontent platformy streamingowej, oznacza to, że całokształt produkcji będzie trwał mniej-więcej osiem godzin.

Produkcja w całości powstanie w Europie Środkowej – ekipa filmowa wkroczy również na teren Polski. Wcześniej, bo w połowie kwietnia nasz kraj odwiedziła showrunnerka serialu, Lauren Smith Hissrich. Spotkała się wtedy z Andrzejem Sapkowskim, twórcą popularnego cyklu o Geralcie z Rivii. Wtedy też poznała rodzime tradycje i obyczaje.

Niestety, zdjęcia do serialu zostały znacznie opóźnione. Ekipa wejdzie na plan dopiero pod koniec 2018 roku lub na początku 2019. Z takim opóźnieniem produkcja ma szansę trafić na platformę streamingową dopiero w 2020 roku.

Szczegóły związane z obsadą czy fabułą serialu Wiedźmin pozostają nieznane.

Źrodło: screenrant.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Asmodeusz 2018-04-21

to se jeszcze poczekamy swoją drogą 8 odcinków to tak bezpiecznie do tego podchodzą coby nie było wtopy i za dużo kasy się nie zmarnowało, a jak się sprzeda to dokręcimy dalej

Grzegorz_Derebecki Asmodeusz 2018-04-22

@Asmodeusz Teraz to chyba taka moda by seriale były krótkie :( Nad czym osobiście ubolewam.. Gdzie te sezony po 24 odcinki? :)

Redox Grzegorz_Derebecki 2018-04-22

@Grzegorz_Derebecki Te 24-odcinkowe to najczęściej procedurale, których nie trawię. Nie chcemy chyba, żeby "Wiedźmin" był jednych z nich :) Jak dla mnie 8-odcinkowy sezon jest ok.

abc2343 Redox 2018-04-22

@Redox Dokładnie, wystarczy spojrzeć chociażby na Detektywa. 8 odcinków i akcja idealnie rozplanowana, nie za długie, nie za krótkie. Seriale, które mają 20-parę odcinków w sezonie zazwyczaj nie dorównują krótszym jakością.

Movieman Asmodeusz 2018-04-23

@Asmodeusz zważywszy na to, że Netflix ma to do siebie, że ich seriale – pomimo tego, że prezentują odpowiedni poziom realizacyjny – często są lekko przeciągnięte. 8 odcinków to idealnie :)

Proszę czekać…