Peter Jackson, Sam Raimi i podwójny Hobbit! 0

Peter Jackson, Harry Sloan (prezes MGM), Bob Shaye i Michael Lynne razem ogłosili dzisiaj tę informację!

Peter Jackson i Fran Walsh będą razem producentami wykonawczymi dwóch filmów na podstawie Hobbita. Studio New Line zajmie się produkcją filmów, które będą kręcone równocześnie.

Kadr z filmu Władca pierścieni: Drużyna PierścieniaKadr z filmu Władca pierścieni: Drużyna Pierścienia

Po kilku latach walk i kłótni New Line zakończyło spór z Peterem Jacksonem związanym z trylogią Władcy Pierścieni. Dla tych, którzy nie znają tej sytuacji, to poszło o to co zawsze, czyli pieniądze.

Okres przedprodukcyjny obu filmów ma ruszyć najszybciej jak to możliwe. Początek zdjęć jest planowany na rok 2009 z zamiarem wypuszczenia pierwszego Hobbita w 2010 roku. A drugiej części w 2011 roku.

Trylogia zdobywająca Oscary zarobiła razem jakieś 3 miliardy dolarów na całym świecie. Powrót Króla zgarnął 11 Oscarów z każdej nominacji jaką dostał, łącznie z Najlepszym Filmem, co było pierwszą nagrodą w tej kategorii dla filmu z gatunku Fantasy.

Co do reżysera, to krążą plotki o Samie Raimi, lecz on szykuje się do Spider-Mana 4, więc trzeba poczekać na potwierdzone informacje, które na pewno niedługo ujrzą światło dzienne.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

WielkiBialyKrolik

Peter jest spoko, szanuje go za Bad Taste :D

Proszę czekać…