Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Cormoran Strike – nowy serial na podstawie powieści kryminalnych J.K. Rowling 0

Cormoran Strike to serialowa ekranizacja cyklu powieści kryminalnych J.K. Rowling napisanych pod pseudonimem Robert Galbraith. Produkcja opowiada o prywatnym detektywie, weteranie wojennym, który musi rozwiązać kilka trudnych i nieoczywistych spraw. Serial dostępny będzie od 1 czerwca w serwisie HBO GO oraz od 2 czerwca na antenie Cinemax.

Serial prezentuje historię prywatnego detektywa Cormorana Strike’a (Tom Burke), który wrócił ze służby wojskowej w Afganistanie i założył w Londynie jednoosobową firmę detektywistyczną. Zraniony zarówno psychicznie, jak i fizycznie mężczyzna ma niezawodną intuicję i instynkt, a także cenne doświadczenie wojskowego śledczego, które okazują kluczowe przy próbie rozwiązania trzech złożonych spraw, z którymi nie radzi sobie policja.

Cormoran Strike to miniserial składający się z siedmiu godzinnych odcinków, których fabuła bazuje na trzytomowej serii książek J.K. Rowling ukrywającej się pod pseudonimem Robert Galbraith. Trzy pierwsze odcinki są ekranizacją "Wołania kukułki", kolejne dwa to historia z "Jedwabnika", w ostatnich dwóch poznajemy historię z tomu trzeciego pt. "Żniwa zła". Sama J.K. Rowling jest jedną z producentek wykonawczych serialu.

W rolach głównych w serialu występują Tom Burke jako Cormoran Strike i Holliday Grainger jako jego asystentka Robin. Producentami wykonawczymi pierwszych trzech odcinków ("Wołanie kukułki") są Ben Richards, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling, natomiast kolejnych (opartych kolejno na "Jedwabniku" oraz "Żniwach zła") Tom Edge, Neil Blair, Ruth Kenley-Letts oraz J.K. Rowling.

Serial wyprodukowany został przez Bronte Film and Television dla Cinemax oraz BBC. Premiera serialu Cormoran Strike w HBO GO zaplanowana została na piątek, 1 czerwca. Serial emitowany będzie na antenie Cinemax od 2 czerwca w soboty o godz. 21:00.

Źrodło: Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…