Sonia Bohosiewicz otrzymała nagrodę Cybulskiego 0

Sonia Bohosiewicz została laureatką prestiżowej nagrody im. Zbyszka Cybulskiego przyznawanej najwybitniejszym aktorom młodego pokolenia.

Wśród zwycięzców poprzednich edycji znaleźli się między innymi: Daniel Olbrychski, Marek Kondrat, Maja Komorowska, Krystyna Janda i Olgierd Łukaszewicz.

Sonia Bohosiewicz w filmie Rezerwat 2007Sonia Bohosiewicz w filmie Rezerwat 2007

Błyskotliwy występ Sonii Bohosiewicz w roli zmysłowej praskiej fryzjerki Hanki B. w wielokrotnie nagradzanym debiucie Łukasza Palkowskiego Rezerwat przyniósł jej wcześniej laur dla najlepszej aktorki drugoplanowej i nagrodę prezesa TVP dla nadziei polskiego kina na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Wcześniej Sonię Bohosiewicz uhonorowano za najlepszy debiut na koszalińskim festiwalu Młodzi i Film. Aktorka mieszka w Krakowie. Rozgłos przyniosły jej brawurowe popisy wokalne w Grupie Kabaretowej Rafała Kmity.

W ostatnim czasie pracowała na planie Entree – fabularnego debiutu wybitnego dokumentalisty Jacka Bławuta. Znalazła się też w obsadzie realizowanego obecnie serialu komediowego telewizji TVN 39 i pół, gdzie kolejny raz partneruje Tomaszowi Karolakowi – filmowemu czarnemu charakterowi z Rezerwatu.

Rezerwat Łukasza Palkowskiego wchodzi do kin 11 stycznia 2008 roku.

Sonia Bohosiewicz (bio)

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Laureatka I nagrody aktorskiej XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w Samobójcy” Nikołaja Erdmana. Od 1998 roku do 2005 roku aktorka Starego Teatru w Krakowie. Od 2005 roku można ją oglądać na scenie Teatru Słowackiego w Krakowie, gdzie – między innymi – zagrała tytułową rolę w Elektrze” w reżyserii Barbary Sass. Od lat związana z kabaretową Grupą Rafała Kmity. Zyskała rozgłos za sprawą brawurowych występów wokalnych w spektaklach Grupy (między innymi: „Aj waj! Czyli historie z cynamonem”).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…