na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Bracia Coen oscarowymi faworytami? 0

Twórcy filmu To nie jest kraj dla starych ludzi wydają się mieć największe szanse na Oscary w najważniejszych kategoriach.

Amerykańskie koła krytyków z największych miast USA przyznali łącznie filmowi To nie jest kraj dla starych ludzi aż 11 nagród dla najlepszego filmu oraz 9 dla najlepszego reżysera, tutaj jest ich dwóch. Tak, to film braci Coen.

Myśliwy, który znajduje przy granicy z Meksykiem 2 miliony dolarów oraz heroinę, zabiera pieniądze i od tej pory jest zmuszony ukrywać się przed ludźmi, chcącymi odzyskać zgubę.

W wyścigu o ważne nagrody pojawia się jeszcze jeden konkurent – Paul Thomas Anderson z filmem Aż poleje się krew. Choć Ethan i Joel Coen pozostawiają go jeszcze w tyle, to nie można go lekceważyć.

Ostatnio bracia otrzymali nagrody od krytyków z San Diego i Phoenix, w Austin lepszy okazał się obraz Aż poleje się krew, który zgarnął najwięcej nagród.

Oczywiście nie wyciągajmy pochopnych wniosków. To jedynie spekulacje. Wybór Akademii nieraz jest zaskoczeniem dla wszystkich. Póki co – nie ma jeszcze nominacji.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…