Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

To film na Złotą Palmę - prezentujemy polski plakat filmu Zimna wojna 0

Prezentujemy polski plakat filmu Zimna wojna, walczącego o główną nagrodę festiwalu w Cannes. Nowe dzieło laureata Oscara Pawła Pawlikowskiego, które podbiło serca uczestników oraz światowych krytyków, obecnych na najważniejszej imprezie filmowej świata, wejdzie na ekrany krajowych kin 8 czerwca.

Foto: Łukasz Bąk

Nie milkną echa światowej premiery filmu Zimna wojna na festiwalu w Cannes. Przypomnijmy, że pierwszy pokaz najnowszego dzieła laureata Oscara, Pawła Pawlikowskiego, wzbudził euforię publiczności, przynosząc łzy wzruszenia Julianne Moore, gratulacje od Benicio del Toro i dwudziestominutową owację na stojąco. Zaowocował też wysypem bardzo pozytywnych recenzji.

Zimna wojna opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w Zimnej wojnie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza Zimnej wojnie. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia do filmu powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji. Producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat.

Źrodło: Informacja Prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…